معاون استانداری لرستان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: از نظر نرخ بیکاری استان به یک بهبود پنج رده‌ای کاهش بیکاری رسیده‌ایم به‌ طوری‌که نرخ بیکاری از ۱۴.۹ دهم درصد به ۱۳.۳ دهم درصد در سال ۹۴ رسید.

به گزارش لرستان خبر، مهرداد غضنفری ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه بر اساس طرح آمارگیری بیکاری یکی از چالش‌های استان لرستان در کشور بود اظهار داشت:  از نظر نرخ بیکاری استان به یک بهبود پنج رده‌ای کاهش بیکاری رسیده‌ایم به‌ طوری‌که نرخ بیکاری از 14.9 دهم درصد به 13.3 دهم درصد در سال 94 رسید که این کاهش 1.6 دهم درصدی حاصل اقدام و عمل بوده است.

وی با بیان اینکه در بحث سرمایه‌گذاری پس از برجام دو سرمایه‌گذاری خارجی محقق شده در کشور در لرستان انجام شد افزود: با مشارکت شرکت هلندی در کشت و صنعت لرستان کار گلخانه‌ای انجام و تولیدات آن آبان ماه سال 95 به کشور روسیه انجام می‌شود که این خود یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان به سرمایه‌گذاری خارجی در بخش شیلات استان اشاره کرد و گفت: جهت‌گیری تولید در استان به سمت صادرات گرایی است.

وی عنوان کرد: 80 درصد تأمین سرمایه برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال باید به سمت بخش خصوصی بیاید که در این راستا سهم بخش بانک‌ها باید مشخص شود چرا که تأمین سرمایه توسط بانک‌ها، پشتیبانی از دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

غضنفری بیان کرد: در بحث سرمایه‌گذاری در حوزه اشتغال ازنظر کمی با رشد نزدیک به 30 درصد مواجه هستیم که اگر بخواهیم به سمت تعادل در توسعه استان حرکت کنیم لازم است سالی سه تا چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان انجام شود.

وی به پیشنهاد انتخاب لرستان به‌ عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: پیشنهادشده تا استان لرستان به‌عنوان پالیوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شود.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات