جمشید پژویان:

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: متاسفانه من برای امسال هیچ علامتی از این‌که قرار باشد مجموعه‌ای از سیاست‌های اقتصادی ساختاری تبیین و اجرا شود، نمی‌بینم و به نظرم باید در این خصوص فکر کرد.

به گزارش لرستان خبر، جمشید پژویان در پاسخ به این پرسش که این انتظار در مردم وجود دارد که در پسابرجام و با آزاد شدن ارزهای بلوکه شده، نرخ ارز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد. آیا چنین اتفاقی در سال جاری می‌افتد؟ اظهار داشت: این موضوع انتظاری است که از زمان آغاز مذاکرات وجود داشته و با کمال تاسف دولت هم به هر دلیلی به این انتظارات دامن زده است.

 

وی افزود: واقعیت این است که درآمدهای نفتی کاهش پیدا کرده و به میزان سه سال پیش هم افزایش پیدا نخواهد کرد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: به عبارتی، حتی اگر تحریم‌ها برداشته شوند، ما نمی‌توانیم به شرایط قبل از تحریم برگردیم، چون در این فاصله یک اتفاق عمده در قیمت و مقدار صادرات و ارزآوری ما افتاده، پس این انتظار بیهوده است.

پژویان با بیان این‌که در هر بخش اقتصاد، کارایی مردم و سیاست‌های مناسب ساختاری دولت است که می‌تواند اقتصاد را شکوفا کند، عنوان کرد: مردم باید منتظر این اتفاق باشند؛ چراکه ما امکانات، نابع و استحقاق اقتصاد شکوفا را داریم، فقط مدیریت آن را نداریم.

وی متذکر شد: تا زمانی که مدیریت غلط باشد، وضع ما پیوسته بدتر می‌شود و بهبود پیدا نمی‌کند.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: متاسفانه من برای امسال هیچ علامتی از این‌که قرار باشد مجموعه‌ای از سیاست‌های اقتصادی ساختاری تبیین و اجرا شود، نمی‌بینم و به نظرم باید در این خصوص فکر کرد


منبع: افکارنیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات