استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: لرستان با تصویب هیئت دولت به ‌عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب‌ شد.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: امسال هم‌چنان که مقام معظم رهبری شعار سال را اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اعلام کردند دولت نیز توجه بسیار جدی بر اجرای اقتصاد مقاومتی دارد و شاید تنها سالی باشد که همه اعضای دولت چنین اجماعی در مورد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارند.

وی افزود: مهم‌ترین مشکلات استان لرستان در زمینه اقتصاد و اشتغال است بنابراین اجرای اقتصاد مقاومتی از دو سال و نیم گذشته مدنظر قرار گرفته چرا که به نظر می‌رسد اقتصاد مقاومتی تنها نسخه شفابخش در استان لرستان است.

استاندار لرستان عنوان کرد: با تصویب هیئت دولت استان‌های لرستان و آذربایجان شرقی به‌ عنوان استان‌های پایلوت در بحث اجرای اقتصاد مقاومتی انتخاب‌ شده‌اند و در هفته جاری نیز با حضور یکی از مقام‌های ارشد دولت استارت کار در استان لرستان به عنوان استان پایلوت در بحث اقتصاد مقاومتی زده می‌شود.

وی بیان کرد: متأسفانه بسیاری از واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی لرستان یا تعطیل هستند و یا با ظرفیت خیلی پایین فعالیت می‌کنند بنابر این برای احیا ظرفیت‌های موجود از سال گذشته ستاد احیا ظرفیت‌های راکد را در استان تشکیل دادیم.

بازوند گفت: بانک‌ها در استان لرستان 74 واحد در شهرک‌ها را در تملک خود گرفته‌اند که در حال حاضر تعطیل هستند بنابر این بانک‌ها باید مشخص کنند که می‌خواهند این ظرفیت‌ها را احیا کنند یا نه.

استاندار لرستان  تصریح کرد: یکی از مشکلات مهمی که در شهرک‌های صنعتی استان لرستان وجود دارد گران بودم زمین‌های واگذاری به سرمایه‌گذاران است و به‌ طور یقین اگر تخفیف خوبی به سرمایه‌گذاران داده نشود قیمت تمام‌ شده زمین برای آن‌ها خیلی گران تمام می‌شود.

وی اظهار داشت: بانک‌ها به‌ عنوان شرکای بخش خصوصی باید رعایت حال آن‌ها را داشته باشند چرا که اگر بانک‌ها با بخش خصوصی مدارا نکنند چالش‌های بسیاری به وجود می‌آید.

بازوند افزود: متأسفانه بانک‌ها زیر بار مصوبات ستاد تسهیل احیاء ظرفیت‌های راکد نمی‌روند و آن‌ها را اجرا نمی‌کنند به‌ عنوان‌مثال نسبت به چک‌های برگشتی سرمایه‌گذارانی که به‌ واسطه تحریم‌ها متضرر شده‌اند نباید خیلی از طرف بانک‌ها تحت‌ فشار باشد که متأسفانه خلاف این موضوع را شاهد هستیم.

وی عنوان کرد: اگر بانک‌ها واحدی را در تملک خود می‌گیرند نسبت به فعال کردن آن به‌ طور حتم باید اقدام کنند و در غیر این صورت باید با آن‌ها برخورد شده و جریمه شوند تا از این‌ پس شاهد فعال شدن واحدهای در تملک بانک‌ها باشیم.


منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات