استاندار لرستان خبر داد

استاندار لرستان از احتمال تعطیلی فرودگاه خرم‌آباد برای اجرای طرح توسعه باند این فرودگاه خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه توسعه فرودگاه خرم‌آباد که در استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه احتمال تعطیلی 9 ماهه فرودگاه خرم آباد برای اجرای طرح توسعه وجود دارد اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم آباد توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء ضرورت دارد که پروازها در این فرودگاه متوقف شود؛ اما پیشنهاد ما این است که پیش از تعطیلی از مردم نظرسنجی شود.

وی با بیان اینکه افزایش ضخامت باند فرودگاه خرم آباد بیش از زمان دو ماهه پیش‌بینی شده توسط اداره کل و شهرسازی به طول می‌انجامد، افزود: اگر این پروژه ظرف دو ماه اجرا شود باید بگوییم که در یک کشور پیشرفته مانند ژاپن هستیم؛ در هر حال اعتقاد من این است که اجرای این پروژه پنج ماه برای افزایش ضخامت قسمت میانی باند زمان نیازدارد و از زمانی چهار ماه نیز برای طول می‌کشد که ایرلاین‌‌های فعال در فرودگاه خرم آباد مجدد پروازهای خود را برقرار کنند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اگر فرودگاه خرم آباد به واسطه طرح توسعه تعطیل شود، سوال اینجاست که چه پاسخی باید به افکار عمومی دهیم، گفت: توسعه فرودگاه خرم آباد در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از مصادیق اقدام و عمل است؛ اما در هر حال ضرورت دارد که اجرای این طرح که تعطیلی فرودگاه را به دنبال دارد را از طریق نظر سنجی از مردم در صدا و سیما پیگیری کنیم.

بازوند از احتمال تعطیلی پرواز خرم آباد- مشهد و بالعکس با وضعیت فعلی پروازهای این مسیر خبر داد و عنوان کرد: ظرفیت پرواز خرم آباد-مشهد و بالعکس 165 نفر است اما پرواز از خرم آباد به مشهد با 15 صندلی و از مشهد به خرم آباد با 20 صندلی انجام می‌شود و در واقع مابقی صندلی‌ها خالی هستند.

وی اظهار داشت: شرکت هواپیمایی پرواز خرم‌آباد- مشهد اعلام کرده است که با توجه به ضرر‌ده بودن این پرواز امکان ادامه پروازها را ندارد و از آنجا که در استان نیز سوبسیدی به این شرکت تعلق نگرفته است از دستگاه‌های اجرایی و خصوصی استان انتظار داریم که برای جلوگیری از تعطیلی پرواز این مسیر با استفاده از بودجه‌های رفاهی که در اختیار دارند ضمن اعزام کارکنان خود به مشهد مقدس مانع تعطیلی آن شوند.

استاندار لرستان با بیان اینکه اگر مشکل پرواز خرم اباد- مشهد و بلعکس را حل نکنیم این پرواز تا یک هفته آینده متوقف می‌شود، گفت: این عین محرومیت ماست که نمی‌توانیم یک چارتر کننده پرواز پیدا کنیم. شاید 20 سال دیگر وقتی که این جلسه را بررسی می‌کنیم به عمق محرومیت لرستان پی می‌بریم.

وی افزود: برای ما خجالت آور است که یک چارتر کننده در این استان پیدا نمی‌کنیم. بعد ادعا داریم که باید زیرساخت‌های گردشگری را ایجاد کنیم.

بازوند در حالی که برای متقاعد سازی مدیران شرکت کننده در این جلسه برای پشتیبانی از پرواز خرم آباد- مشهد و بالعکس تلاش می‌کرد در پاسخ به برخی مدیران که نسبت به اختصاص سهمیه بیشتر به کارکنان خود جهت اعزام به مشهد مقدس مقاومت می‌کردند تصریح کرد: البته اعتقاد من این است که ممکن است محرومیت در دل شما مدیران باشد.

وی با بیان اینکه در صورتی که ظرفیت پروازهای خرم آباد- مشهد مقدس افزایش نیابد سازمان هواپیمایی کشورمان با توجه به ارزیابی که از عملکرد شرکت‌های هواپیمایی به عمل می‌آورد این پرواز را متوقف و به فرودگاه‌های که با کمبود هواپیما مواجه هستند اختصاص می‌دهد، بیان کرد: پرواز خرم آباد-مشهد به راحتی برقرار نشده است که الان بخواهیم به راحتی آن را از دست بدهیم و با این حال از مدیران انتظار داریم که نسبت به حمایت از استمرار پروازهای این مسیر اقدام کنند.

بازوند افزود: از بانک‌های استان نیز انتظار داریم که برای ترغیب مردم با ارئه تسهیلات بدون بهره سبب رونق بخشیدن به پروازهای خرم آباد- مشهد شوند؛ البته اگر بنا باشد که تسهیلات با سود بالا پرداخت شوند قطعا نه امام رضا (ع) راضی است و نه اینکه مردم رغبت استفاده ازاین تسهیلات را پیدا می‌کنند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ازدواج تصریح کرد: شاید نتوانیم مشکلی برای بانک‌ها از نظر تغییر مدیران و یا شکایت از آنها ایجاد کنیم؛ اما بانک‌هایی را که کوتاهی کرده‌اند را هم در شورای اداری و هم به مردم معرفی می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات