تعطیلی این بار به زاگرس خودرو رسید؛

کارخانه های بروجرد یکی پس از دیگری در حال تعطیل و یا نیمه فعال شدن هستند و این بار نوبت به زاگرس خودرو رسیده اما در این میان مسئولانی هستند که دل به پسابرجام خوش کرده اند.

به گزارش لرستان خبر، حال و روز صنایع شهرستان بروجرد چندان خوش نیست به طوری که از میان واحدهای صنعتی حدود سه واحد صنعتی به طور کامل فعال بوده و بقیه صنایع با حداقل ظرفیت کار می کنند و یا تعطیل هستند. 

چیز عجیبی نیست که هر روز خبری از تعطیلی یکی دیگر از واحد های صنعتی بروجرد گفته شود چرا که طی چند سال اخیر بارها از تعدیل نیرو و تعطیلی کارخانه ها به گوش ما رسیده است. 

زاگرس خودرو بروجرد واقع در اشترینان سال 81 نخستین محصول خود را به نام پروتون ویرا تولید کرد و در ابتدا این واحد با 650 نیرو فعالیت خود را آغاز کرد.

با فعالیت این کارخانه بسیاری از جوانان جویای کار در این کارخانه مشغول شدند و با هزاران امید در این کارخانه خودروسازی کار می کردند.

 اما طولی نکشید که این کارخانه به دلیل مشکلات مالی زنگ خطر نیمه فعال شدن را نواخت و در سال 91 حدود 400 کارگر این واحد از کار بیکار شدند. 

بعد از این مشکلات ،کارخانه به صورت نیمه فعال بود و در سال 93  تولید خودرو  MVM  آغاز شد و در سال گذشته خط رنگ‌آمیزی پراید را شروع کرد اما فعالیت اندک این کارخانه کار به جایی نبرد و خبر عجیبی نیست که گفته شود این واحد هم مانند کاشی جم تعطیل می شود.

حالا خبرهایی در راه است که اگر شرکت MVM به تعهدات خود عمل نکند و یا سرمایه گذار جذب نشود این واحد هم تعطیل می شود.

این کارخانه در حال حاضر تعطیل نشده اما فعالیت هم ندارد و چشم انتظار مانده که یا شرکت خودروساز به تعهداتش عمل کند و یا خبری از سرمایه گذار شود تا از تعطیلی نجات یابد. 

این در حالیست که پس از 14 سال از راه اندازی این کارخانه ، فعالیت متوقف شده و نه تنها توسعه ای ایجاد نشد بلکه همین تولید از حرکت ایستاد.

 "غلامرضا رومیانی" رئیس امور اداری و انسانی زاگرس خودرو بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: مشکلات مالی زاگرس خودرو بروجرد در صورت تعهد شرکتMVMیا سرمایه گذار حل می شود.

 وی اضافه کرد: در صورت رفع این مشکلات دوباره نیروها بازگشت به کار می شوند و اشتغال رونق می یابد. 

به گفته وی تلاش می شود تا این کارخانه تعطیل نشود و در حال حاضر رایزینی ها انجام و به دنبال سرمایه گذار هستیم. 

"کامران فرشید" رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: با رفع مشکلات این واحد می توان بین 100 تا 150 کارگر دوباره به کار بازگردند.

 وی اضافه کرد: در پسابرجام فرصت مناسبی است تا شرکت های خودروسازی وارد عمل شوند . به گفته وی بخشی از کارهای رنگ، مونتاژ و از صفر تا 100 تولید خودرو در این کارخانه را می توان  انجام داد که تنها نیاز است شرکت های سرمایه گذاری خارجی و داخلی به این کارخانه اهمیت دهند .

 فرشید اظهار داشت: می توان از ظرفیت های دستگاه های این کارخانه و کادر مجرب آن استفاده کرد و با تولید خودرو در این کارخانه اشتغال ایجاد کرد.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد اظهار داشت: با همکاری، تلاش و کوشش می توان در جهت رونق دوباره واحدهای تولیدی قدم برداشت.

 به گزارش بازتاب بروجرد در حال حاضر حدود 60 درصد صنایع بروجرد تعطیلی و نیمه تعطیل هستند. 

منبع:بازتاب بروجرد

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • هم استانی

    روند سقوط صنعت و سرمایه گذار و واحدهای صنعتی در استان به دلیل نآگاهی و ناکارآمدی مدیران بخش صنعت خصوصا در شهرکهای صنعتی چنان به سرعت نور نزدیک شده که حدو حساب ندارد و متاسفانه مدیران ارشد استان نیزدر صدد نیستند و کاری به این فرد ندارند عملا مدیرعامل شهرک صنعتی لرستان تبدیل به یک فروشنده بنگاه املاک شده که فقط و فقط هنرش فروش زمینهای تصرف شده دولتی به قیمت زیر قیمت کارشناسی به دلالان و زمینخواران است و حاصل فروش زمینها هم پاداش و حقوق به خواص خود است آخرین نمونه بعد از فروش هکتارها متر زمین در شهرک بروجرد 3 به اسم لاستیک سازی است که در حد یک کانکس مانده و آخرین آن فروش هکتارها متر به ثمن بخص در شهرک صنعتی اشترینان خواهد بود.با این وجود میخواهید صنعت رشد کند؟زهی خیال باطل

  • حسن

    .... ..... لرستان یعنی ماشین تخریب و نابودی صنایع کوچک و نوپای استان .از خداوند عاجزانه میخواهیم همانطور که کارخانجات در شهرکهای صنعتی را با سیاست های غلط و ندانم کاری ها و با انگیزه سو و طمعکارانه به خاک سیاه نشاندید انشآلله همین بلا را خدا بر سر شما و افراد پشتیبان شما بیاورد .از شمشیر عدالت نمی توانید فرار کنید و بالاخره رسوا خواهید شد.نتیجه پنج سال تخریب صنایع هیچوقت از افکار مردم لرستان پاک نخواهد شد.چوب خدا صدا ندارد.منتظر دیدن عذاب الهی شما در همین دنیا هستیم.</b>

نظرات