ادامه بی‌تدبیری‌ها در بهداشت و درمان بروجرد

بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی آیت‌الله بروجردی با تأمین باقیمانده اعتبار موردنیاز آن ممکن است تا شهریورماه امسال به بهره‌برداری برسد.

به گزارش لرستان خبر، نخستین جلسه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان بروجرد در سال جاری ظهر امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد تا آخرین آمار و ارقام وقایع حیاتی به روایت رئیس اداره ثبت‌احوال بروجرد قرائت شود.

بنا به گفته علی زراسوند رئیس اداره ثبت‌احوال و اسناد بروجرد و براساس آخرین اطلاعات، جمعیت شهرستان بروجرد و اشترینان تا پایان سال 94 به 357 هزار و 387 نفر رسیده که از این تعداد 260 هزار و 746 نفر جمعیت شهری و 96 هزار و 441 نفر در روستاها سکونت دارند.

بر این اساس نرخ رشد جمعیتی در یک سال گذشته شهرستان بروجرد 1.3 درصد بوده بنابراین جمعیت این شهرستان به تفکیک آنچه در این جلسه اعلام شد در گروه سنی کمتر از 15 سال 21.7 درصد بوده که خود نشان‌دهنده رو به رشد بودن جمعیت این شهرستان است.

استفاده از امکانات به‌روز بهداشت و درمان در حوزه شهرستانی با جمعیتی افزون بر 350 هزارنفری مطالبه‌ای است که هرچند وقت یک‌بار یاد آن در اذهان عموم تازه شده و مسئولان به دلیل عدم پیگیری آن زیر سؤال شهروندان می‌روند اما باوجود اعتراف مکرر مسئولان شهرستانی مبنی بر کهنگی و فرسودگی دو بیمارستان امام و چمران این شهرستان که بنا به گفته فرماندار بروجرد در جلسه ظهر امروز متعلق به سال‌ها پیش از انقلاب است، تاکنون اقدامی در راستای تسریع درروند اصلاح امکانات درمانی این شهرستان بنا به هر دلیل صورت نگرفته است.

بیمارستانی خسته از نام پروژه!

این روند امروز سبب شد تا فرماندار بروجرد در جلسه یادشده از بهره‌برداری دیرهنگام بیمارستان در دست احداث آیت‌الله بروجردی که قریب به 9 سال پیش کلنگ احداث آن بر زمین زده شد انتقاد کرده و خبر از بهره‌برداری قریب‌الوقوع این بیمارستان که اینک خسته از نام پروژه در انتظار هیاهوی شهروندان است، در شهریورماه امسال را بدهد.

این در حالی است که بنا به گفته فرماندار بروجرد مجموع اعتبارات این بیمارستان تاکنون 17میلیارد تومان بوده است که در حال حاضر در مرحله نصب تجهیزات پزشکی قرارگرفته و قرار بود در سفر سال گذشته وزیر بهداشت و درمان به این شهرستان این روند با پیگیری مسئولان سرعت بیشتری یابد و در سال گذشته این مرکز درمانی به چرخه بهداشت و درمان بروجرد افزوده شود اما از آن زمان تاکنون پیشرفتی حاصل این پروژه نشده و این روزها هم تنها امیدواری از گشایش آن در اظهار نظرات مسئولان مشهود است.

کلنگ احداث بیمارستان 200 تخت خوابی آیت‌الله بروجردی در سال 86  به زمین زده شد تا این بیمارستان در پنج طبقه و در مساحت یک هزار مترمربع به چرخه درمان این شهرستان افزوده‌شده و حجم مراجعات دو بیمارستان قدیمی این شهرستان را که در حال تبدیل‌شدن به موزه درمانی هستند، کاهش دهد اما از آن زمان تاکنون این پروژه علاوه برقرار گرفتن دربازی‌های سیاسی مسئولان و کاندیداهای انتخاباتی و دست‌به‌دست شما در میان آن‌ها با تخصیص کم اعتبارات روند تکمیل آن به‌کندی پیش رفته است.

هرچند این روزها هریک از مسئولان در هر گوشه‌ای از کشور به‌اصطلاح کم می‌آورند گناه کم‌کاری‌های خود را به گردن تحریم‌ها و عدم رفع آن می‌اندازند اما باید دانست اغلب این پروژه‌ها با دارا بودن ردیف ملی اعتبارات در پیچ‌وخم گذر از بروکراسی‌های اداری گیرکرده نه در کش‌وقوس نبود اعتبارات ناشی از دست خالی بودن دولت‌ها.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات