قهر مشتریان با خودروهای گران داخلی و کاهش قیمت خودرو در حاشیه بازار به کمتر از قیمت های مصوب موجب شده تا خودروسازان از دپوی خودروها در انبار خبر داده و نسبت به توقف تولید خودرو هشدار دهند.

\ دبیر انجمن خودروسازان که پیش از این خواستار جبران زیان سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی دو خودروساز بزرگ کشور توسط دولت شده بود، روز گذشته از دپوی خودرو در انبارها خبر داده و گفت: برخی خودروهای موجود در انبارهای خودروسازان ناقص بوده و مابقی نیز به دلیل عدم تحویل و خرید خودرو از سوی مردم در انبارها مانده است.

احمد نعمت بخش افزود: اواخر سال گذشته خودروسازان برای تأمین نیاز و تعدیل بازار تولید را افزایش دادند اما به دلیل عدم تحویل و خرید خودرو از سوی برخی از مصرف کنندگان، این خودروها فروش نرفت و در انبارها ماند و اکنون به همین دلیل برخی خودروسازان را متهم به احتکار می کنند درحالی که علت عدم فروش خودروسازان، وعده های مختلفی بود که از جانب مسئولان برای کاهش قیمت خودرو داده می شد.
وی با بیان اینکه اکنون تعداد زیادی از خودروهای تولیدی در سال گذشته در انبار خودروسازان موجود است که باید با مدل سال۹۲ شماره گذاری و روانه بازار شوند چرا که مصرف کنندگان امسال خودروی مدل۹۱ را خریداری نمی کنند، افزود: البته تعدادی از خودروهای موجود در انبار خودروسازان نیز به دلیل کسری قطعات، ناقص بوده و قبل از تکمیل امکان تحویل آنها به خریداران وجود ندارد اما متأسفانه برخی افراد وجود همین خودروها در انبار را نیز دلیل احتکار خودروسازان می دانند.

انجمن قطعه سازان هم در نامه ای به وزیر صنعت با انتقاد از بلاتکلیفی دوماهه در تعیین قیمت خودروها، مشخص شدن سریع وضعیت قیمت ها و جلوگیری از بیکاری کارگران صنعت خودروسازی و قطعه سازی را خواستار شده است.

در این نامه آمده است: صنعت خودروسازی بیش از دو ماه است که به علت عدم تصویب قیمت و عدم فروش در ماه های پایانی سال در رکود به سر می برد، لذا کمبود نقدینگی خودروسازان و در نتیجه عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان و شماره گذاری نشدن خودرو از اول سال تاکنون باعث تعطیلی بسیاری از کارخانه های تولیدکننده قطعات خودرو شده و ادامه این روند منجر به توقف خطوط تولید قطعه سازان و در نتیجه توقف تولید خودروهای داخلی به صورت کامل در روزهای آتی خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات