استاندار لرستان تاکید کرد؛

- استاندار لرستان تاکید کرد: در استخدام دستگاههای اجرایی نباید یک نیروی متخصص را کنار گذاشته و به خاطر فامیلی نیروهای غیر متخصص را جایگزین کنیم.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر پنجشنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان هدف قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: امام حسین (ع) با شهادت خود امر به معروف را احیاء و نهی از منکر را نابود کرد و مرگ با عزت را به زندگی با ذلت ترجیح داد.

از نیروهای غیر متخصص در دستگاهها استفاده نشود

وی با بیان اینکه در قیام سید الشهدا (ع) پیام های زیادی وجود داشت که امروز برخی از آن ها کمرنگ جلوه داده می شود، افزود: یکی از پیام های قیام امام حسین (ع) چگونگی درست انتخاب کردن بود که ما مدیران نیز در استخدام نیروهای خود باید این پیام را مدنظر قرار داده و نباید یک نیروی متخصص را کنار گذاشته و به خاطر فامیلی نیروهای غیر متخصص را جایگزین کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۵ وزارت دفاع حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای امر پدافند غیر عامل اختصاص داده شده است، عنوان کرد: مدیرکل پدافند غیر عامل لرستان باید پیگیری های لازم برای بهره مندی دستگاه های اجرایی استان از این اعتبار را انجام دهد تا لرستان نیز از این اعتبار سهم قابل توجهی داشته باشد.

بازوند در بخش دیگری از صحبت های خود به جهش لرستان در بحث ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: در روزهای اولیه شروع ثبت نام اینترنتی سرشماری، لرستان رتبه ۲۷ کشور را داشت که با تدابیر اتخاذ شده از سوی فرمانداران شهرستان های استان و با یک جهش بالا اکنون به رتبه هفتم در ثبت نام اینترنتی سرشماری رسیده ایم.

ضرورت اقدام و عمل در حوزه پدافند غیر عامل

وی مشارکت آموزش و پرورش لرستان در ثبت نام اینترنتی سرشماری را مناسب دانست و افزود: از مدیران دستگاه های اجرایی استان درخواست می شود تاکیدات لازم به کارمندان خود مبنی بر ثبت نام اینترنتی سرشماری را طی دو روز باقیمانده از این طرح داشته باشند.

استاندار لرستان به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث پدافند غیر عامل اشاره کرد و بیان داشت: متولیان بحث پدافند غیر عامل را در برنامه های امسال پررنگ تر دیده اند که علت آن شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بوده است.

بازوند با اشاره به اینکه بحث اقدام و عمل باید در همه جا خود را به خوبی نشان دهد، تصریح کرد: درست است که بحث اقدام و عمل به عنوان پسوندی در اقتصاد مقاومتی آمده است ولی به این معنی نیست که در جاهای دیگر غیر از امور اقتصادی کوتاهی کرده و اقدام و عمل نداشته باشیم لذا در بحث پدافند غیر عامل نیز این موضوع باید لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور دارای اقتدار باارزشی بوده و خداوند را بابت آن باید شکرگذار بود، عنوان کرد: برای دوام اقتدار به خودباوری نیاز است و خودباوری یکی از پارامترهای بزرگ برای پیشرفت، توسعه و تداوم اقتدار کشور است لذا امسال بعد از موضوع خودباوری بر تلاش برای جهاد علمی تاکید شده است که جهاد علمی همان رویکرد دانش بنیان بودن اقتصادی مقاومتی به ویژه در حوزه دانشگاه ها است.

لزوم فرهنگسازی در رابطه با بحث پدافند غیر عامل

استاندار لرستان بر لزوم پایداری، استحکام بخشی و مصون سازی سرمایه های ملی تاکید کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته برای توسعه و بهسازی فرودگاه خرم آباد را می توان به عنوان یکی از اقدامات موثر در حوزه پدافند غیر عامل استان دانست چرا که این فرودگاه در گذشته طرح زهکشی هم نداشت ولی اکنون اقدامات خوبی برای پایداری این زیرساخت ملی انجام شده است.

بازوند اضافه کرد: وجود این زیرساخت ها در مواقع بحرانی و هنگام جنگ ها بسیار می توانند به کمک شهرها و استان ها بیایند.

وی بر لزوم فرهنگسازی درست و آگاه سازی مردم در رابطه با بحث پدافند غیر عامل تاکید کرد و بیان داشت: شاید بسیاری از مردم عادی با موضوع پدافند غیر عامل آشنایی نداشته باشند لذا باید در این زمینه فرهنگسازی صورت گیرد و صدا و سیمای مرکز لرستان در برنامه های خود توجه ویژه ای به بحث پدافند غیر عامل داشته باشد تا مردم در این زمینه پای کار بیایند.

 استاندار لرستان خواستار برگزاری جلسات کمیته پدافند غیر عامل در هر کدام از دستگاه های اجرایی استان شد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید کمیته های پدافند غیر عامل را در هر دستگاه فعال کرده و پیشنهادات مطرح شده در این کمیته ها را در اختیار ستاد اصلی پدافند غیر عامل استان قرار دهند

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات