در پی همکاری نکردن بانک ملی

استاندار لرستان با انتقاد از همکاری نکردن بانک ملی با سرمایه گذار کشت و صنعت لرستان گفت: در صورت تداوم این روند، بسیاری از نگفته ها را مطرح خواهم کرد.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه  افزود: اتفاقاتی در گذشته برای کشت و صنعت رخ داده است که بانک باید پاسخگوی آنها به سرمایه گذار شرکت باشد.

وی با بیان اینکه بانک در قبال کشت و صنعت به تعهدات خود عمل نکرده است، اظهار کرد: در صورتیکه بانک ملی با این شرکت همکاری نکند، استانداری از بانک شکایت می کند.

استاندار لرستان تصریح کرد: مجموعه مدیریت ارشد استان لرستان حمایت همه جانبه ای از سرمایه گذار کشت و صنعت دارد چراکه این سرمایه گذار تحول بزرگی در اقتصاد استان ایجاد کرده است.

بازوند در خصوص تجمع برخی کارگران و بازنشستگان کشت و صنعت در هفته جاری گفت: بانک وعده هایی بدون هماهنگی با سرمایه گذار کشت و صنعت به این کارگران و بازنشستگان داده است که باید به آنها عمل کند.

وی با تاکید بر دوری از تنش زدایی در استان لرستان ادامه داد: کشت و صنعت به عنوان یکی از ظرفیت های مهم استان پس از سال ها تعطیلی به چرخه تولید بازگشته است و باید حمایت شود.

گفتنی است هفته جاری برخی کارگران و بازنشستگان کشت و صنعت لرستان خواستار دریافت مطالبات، حق بیمه و بازگشت به کار خود شدند و عنوان کردند بانک ملی در زمان اخراج این کارگران به آنها وعده مشروط بازگشت به کار داده است.

مجتمع کشت و صنعت لرستان در سال 1354 در حومه جنوبی خرم آباد با هدف پرورش دام و طیور تاسیس شد؛ این مجتمع دارای 250 سوله نگهداری دام و طیور است که در گذشته در هر سوله آن یک هزار راس دام نگهداری و هر سال 250 هزار راس دام و طیور در آن پروار می شد.

23 سیلوی فلزی 2 هزار تنی، چهار دستگاه انبار فلزی، چهار کارخانه خوراک دام و 66 استخر پرورش ماهی سردابی و گرم آبی از دیگر داشته های این مجتمع تولیدی است که ظرفیت اشتغالزایی یکهزارو500 تن به صورت مستقیم را دارد.

تا پیش از سال 1366 صادرات این مجتمع به کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می شد؛ همچنین علاوه بر تهیه گوشت قرمز و سفید چندین کارخانه کالباس و سوسیس در ردیف فرآورده های دامی در این مجتمع احداث شد که با تعطیلی مجتمع، این کارخانجات نیز به خارج از محدوده استان منتقل شدند.

مجتمع عظیم کشت و صنعت لرستان در سال 1383 بنا بر تصمیم دولتمردان به بخش خصوصی واگذار شد اما بعد از این تصمیم گیری، کارگران اخراج شدند به این امید که بعد از واگذاری به بخش خصوصی و راه انداری، دوباره دعوت به کار شوند.

متاسفانه به دلیل ناکارآمدی مالکان بخش خصوصی این مجتمع، نه تنها کارگران اخراج شده جذب نشدند بلکه هیچ نیروی کار جدیدی نیز استخدام نشد و در نهایت ماشین آلات، ابزار کار، سوله ها و برخی از تجهیزات و موجودی های منقول و غیرمنقول آن توسط مالکان خصوصی فروخته شد.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، احیای این مجتمع عظیم در دستور کار قرار گرفت و در نهایت با سرمایه گذاری اولیه 200 میلیون دلاری بخش خصوصی این مجتمع به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • علی یار

    به نظر میرسد زمان بگم بگم سرآمده و زمان شما هم در این چهارساله رو به پایان است و با عملکرد ضعیف کلیه عزیزان در سطح مدیر و معاون در این زمان طلایی پایلوت فقط رکود و بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی حاصل شده است و عنوان اینگونه موارد یک فرار به جلو و انداختن تقصیرها برگردن دیگران می باشد در صورتی که متولی باید با هر ترفندی از این فرصت کمال استفاده را میکرده ولی یا نتوانسته و یا نخواسته..

نظرات