استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت:دستگاه‌های اجرایی لرستان مشکلات پیش روی فناوران استان را برطرف کنند.

هوشنگ بازوند ظهر امروز در نشست با پژوهشگران، فناوران، شرکت‌های دانش بنیان، مدیران بانک‌ها و مدیران استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد به نمایشگاه هفته پژوهش استان اشاره کرد و اظهار داشت: پیرو بازدید از این نمایشگاه احساس شد که بارقه امیدی برای توسعه استان وجود دارد.

وی افزود: علی‌رغم اینکه ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد  احساس می‌شود در این زمینه غفلت کرده‌ایم و نتوانسته‌ایم کار فناوران را تجاری سازی کنیم.

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه همه باید به فرد دارای ایده کمک کنند، عنوان کرد: در صورتیکه بخواهیم کار فناوران تجاری‌سازی شود نباید انتظار داشت که شخص این کار را به تنهایی انجام دهد چرا که فناور نیازمند یک کمک همگانی است.

وی بیان کرد: درصورتیکه به فرد دارای ایده کمک نشود غفلت ایجاد شده که با این کار دخالت دانشگاه در توسعه استان کم و در صورتیکه دخالت دانشگاه کم شود ما به اهداف نخواهیم رسید.

بازوند یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی را دانش بنیان بودن دانست و گفت: در اقتصاد مقاومتی مسئولیت جهش به عهده دانشگاه است که خروجی آن نمایشگاه هفته پژوهش بود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه پژوهش استان دارای 52 غرفه بود، تصریح کرد: این 52 غرفه در دو جلسه مشکلات خود را مطرح می‌کنند و ممکن است با برگزاری این جلسات مشکل چند فناور حل شود که این خود کار بزرگی است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: تأکید می‌کنم مدیران دستگاه‌های اجرایی استان لرستان نسبت به رفع مشکلات فناوران همکاری لازم را داشته باشند.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات