آیت‌الله جوادی‌آملی:

یکی از مراجع تقلید با اشاره به ضرورت اصلاح نظام پولی و بانکی کشور گفت: دشمن درونی ما غده سرطانی رباست، خداوند صریحا در قرآن فرمود گزینه نظامی من در مقابل ربا روی میز است، ربا اینچنین است اما بسیاری این را باور نکردند.

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما وقتی که بدانیم خطر چیست و کدام خطر ما را تهدید می‌کند آنگاه با هوشیاری بیشتری می‌توانیم عمل کنیم.

وی ادامه داد: ما یک دشمن بیرونی داریم، گاهی عربده‌ای می‌کشد که بعضی‌ها می‌ترسند، در حالی که در واقع هیچ هراسی از دشمن بیرونی نیست، الان همین آمریکا وقتی می‌گوید گزینه نظامی روی میز من است ممکن است برخی بترسند اما تجربه نشان داد هیچ کاری از آمریکا ساخته نیست. در جنگ هشت ساله آمریکا همه تلاش و کوشش خود را به کار بست اما هیچ کاری پیش نبرد. وقتی برای ملتی ثابت بشود حضور در جبهه برای او عبادت است با همه وجود در صحنه حضور می‌یابد و کاری از دشمن ساخته نیست.

این مرجع تقلید اضافه کرد: این جنگ هشت‌ساله در واقع جنگ جهانی سوم بود، چراکه جنگ جهانی تنها به این معنا نیست که چند کشور علیه چند کشور وارد جنگ بشوند، وقتی همه دنیا با یک کشور مظلوم وارد جنگ می‌شوند هم این جنگ جهانی است و دفاع مقدس این‌چنین بود اما به لطف الهی این کشور پیروز شد. سر پیروزی این است که دین آمده شهادت و مرگ را معنا کرده است؛ این سخن انبیای الهی است که انسان مرگ را می‌میراند نه اینکه بمیرد، امام حسین (ع) در روز عاشورا خطاب به یارانشان فرمودند شما فرزندان کرامت هستید و مرگ مانند پلی زیر پای شماست، شما مرگ را پشت سر می‌گذارید و ابدی می‌شوید.

آیت‌الله جوادی‌آملی تأکید کرد: این روحیه مقاومت و آزادگی است و بردگی نمی‌پذیرد و زیر بار استثمار و استعمار نمی‌رود، بنابراین جوانان این طعم شیرین دین را چشیده بودند که آرزوی شهادت می‌کردند اینها در مکتب قرآن خوب بار آمده بودند.

وی در فراز دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم اصلاح نظام پولی و بانکی کشور خاطرنشان کرد: در مقابل آن دشمن بیرونی که کاری هم از او ساخته نیست یک دشمن درونی نیز وجود دارد و آن غده سرطانی رباست، خداوند صریحاً در قرآن فرمود گزینه نظامی من در مقابل ربا روی میز است، ربا این‌ چنین است اما بسیاری این را باور نکردند.

این مرجع تقلید اضافه کرد:: رهبر اگر علی بن ابیطالب (ع) هم باشد تا مردم عاقل نباشند و بدنه نظام و مسؤولان طاهر و سلامت نباشند، کاری از او ساخته نیست.

وی به حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) اشاره کرد و افزود: کلینی از حضرت رسول (ص) نقل می‌کند که حضرت فرمود خدایا بین نان مسلمانان و خود آنها جدایی نینداز که مراد از نان در اینجا اقتصاد است، اگر ملتی نان نداشته باشد دینداریش سخت است.

آیت‌الله جوادی‌آملی در توصیه به مسؤولان اقتصادی کشور بیان کرد: مسؤولان باید دامداری و کشاورزی را بیش از پیش تقویت کنند تا مردم بتوانند با خودکفایی روی پای خود بایستند. باید اشتغال‌زایی را به صورت جدی در پیش گرفت و مردم را به کار تشویق کرد. از سوی دیگر مسؤولان تولید را تسهیل ببخشند و بخش خصوصی را وارد اقتصاد کنند و وظیفه خود بدانند که اگر شخصی کاری را آغاز کرد همه تلاش خود را به کار گیرند تا آن فرد در کار خود موفق بشود و این را دغدغه خود بدانند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات