استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: ۱۴ واحد شهرستان سلسله که دچار مشکل بود مورد بازدید قرار گرفت و اعتباری که برای اینها تصویب شد ۱۱۷۰ میلیارد ریال است.

هوشنگ بازوند شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرستان سلسله برگزار شد اظهار داشت: وقتی مدیری مسئولیت می‌پذیرد با همه فرضیات مسئولیت را پذیرفته‌ و باید برای حل مشکلات مردم تلاش کند.

وی با اشاره به لزوم تلاش مدیران در خدمت به مردم افزود: مدیر باید به هر شکل ممکن کار را انجام دهد اگر به مردم گفته شود پول نیست و تخصیص داده نشده است مردم این حرف‌ها را قبول نمی‌کنند.

استاندار لرستان بااشاره به بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان سلسله تصریح کرد: 14 واحد شهرستان سلسله که دچار مشکل بود مورد بازدید قرار گرفت و اعتباری که برای اینها تصویب شد 117 میلیارد تومان است.

بازوند با اشاره به پروژه‌های زیرساختی در استان گفت: در حوزه راه امسال وضعیت چهار خطه‌ها با توجه به کمبودهای که بود وضعیت مطلوبی دارند.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه شهرستان نیز قرار شد 96 عملیات اجرایی آن آغاز شود افزود: بحث گازرسانی در شهرستان سلسله روند خوبی دارد تا قبل از دولت تدبیر و امید حدود 94 روستا گازرسانی شدند که در مدت این سه سال حدود 96 روستا گازرسانی شده است.

استاندار تصریح کرد: سرانه ورزشی شهرستان پایین است که برای توسعه آن مستلزم سرمایه‌گذاری است و در این راستا توافقی انجام داده که بتوانیم چند تا سالن را تا حدود 30 درصد از محل اعتبارات استانی و مابقی از محل اعتبارات ملی تامین کنیم که بتوانیم نرم سرانه ورزشی را به نرم میانگین استان اضافه کنیم.

بازوند با اشاره به میدان اسب دوانی شهرستان سلسله خاطرنشان کرد: قرار شد از طریق منابع طبیعی زمین مورد نظر در اختیار آنها قرار گیرد.

وی در مورد منطقه گردشگری کهمان گفت: میراث فرهنگی طرح مطالعاتی کهمان را باید تا پایان سال ارائه دهد.

مسئولان در راستای فقرزدایی و تکیه بر تولیدات داخلی عمل کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید سجاد موسوی امام جمعه سلسله نیز در این جلسه اظهار داشت: فقر و فساد دو عاملی هستند که سبب ضربه زدن به کشور می‌شوند لذا مسئولان باید در راستای فقرزدایی و تکیه بر تولیدات داخلی عمل کنند.

امام جمعه الشتر با بیان اینکه اگر موفقیتی در انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی نصیب استان شده است به همت مقام ارشد استان و تدبیر دولتمردان در پیگیری مطابله مقام معظم رهبری در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در استان بوده است افزود: همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید پای کار باشند تا پیشرفت حاصل شود.

 موسوی از عدم حمایت جناح‌ها بر سر جناح پیروز و روی کار آمده به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه یاد و تصریح کرد: اگر میراث‌دار خون شهدا و مرهون رشادت‌های آنان هستیم باید از آن چه که نظام را تهدید می‌کند دوری کنیم.

امام جمعه الشتر خاطرنشان کرد: مهم‌ترین سرمایه نظام اعتماد مردم است لذا باید از این سرمایه به نحو احسن استفاده کرد.

 

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات