معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت از حذف ارز مرجع برای روغن خبر داد و گفت: تا زمانی که ذخایر روغن خام وارداتی که با ارز مرجع است تمام شود روغن با ارزی که تلفیق مرجع و مبادلاتی است محاسبه می شود.

حسن رادمرد در مورد تصمیمات امروز برای حذف ارز مرجع برای روغن اظهار داشت: بر اساس تصمیمات امروز ارز مرجع برای روغن حذف شد و قرار است از فردا بر اساس فرمول جدیدی که تلفیقی از ارز مرجع و ارز مبادله ای محاسبه شود.

وی افزود: در حال حاضر تا زمانی که ذخایر روغن خام که با ارز مرجع وارد شده است تمام شود، ارز روغن به صورت تلفیقی از ارز مبادله ای و مرجع خواهد بود ولی پس از اینکه ذخایر روغن خام وارداتی تمام شود ارز روغن مبادله ای خواهد شد.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت گفت: این تصمیم در جلسه روز پنج شنبه اتخاذ شد و در جلسه امروز این مسئله نهایی و ابلاغ شد و از فردا نیز اجرایی می شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای سایر کالا های اساسی نیز تصمیمی برای حذف ارز مرجع آنها اتخاذ شد، بیان کرد: هیچ تصمیمی برای سایر کالا های اساسی اتخاذ نشده ولی اگر قرار باشد چنین تصمیماتی گرفته شود، همانند فرمول ارز روغن که به صورت تلفیقی است نخواهد بود و در صورت تصمیم به تغییر، ارز مرجع به ارز مبادله ای تغییر می کند ولی باید تأکید کنم که هنوز تصمیمی برای سایر کالا ها اتخاذ نشده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات