رئیس هیأت مدیره یک پی اس پی با اشاره به جلسه بانک مرکزی گفت: براساس آخرین تصمیمات، مقرر شد بزودی دارندگان دستگاه های پوز در ازای هر تراکنش، مبلغی را به عنوان کارمزد به پی اس پی ارائه دهنده خدمت، پرداخت کنند.

  مهدی شهیدی اظهارداشت: ارائه خدمات با کیفیت و تنوع بیشتر توسط « پی اس پی ها» نیازمند رقابتی شدن بازار خدمات پرداخت است و این فضا نیز جز با برقراری روابط تجاری میان پذیرندگان دستگاه های پوز و ارائه دهندگان خدمات پرداخت، ممکن نخواهد شد.

وی افزود: تا کنون بانک مرکزی و بانک صادرکننده کارت در ازای هر تراکنش خرید روی دستگاه های پوز به پی اس پی ها کارمزد ناچیزی پرداخت می کرد و کارمزدی از سوی دارندگان این دستگاه ها یعنی واحدهای صنفی و دیگر بخش ها پرداخت نمی شود و به این ترتیب خدمات دریافت مالی بسیار ارزشمند برای واحدهای صنفی رایگان است.

شهیدی تصریح کرد: این شرایط در حالی ادامه دارد که هزینه ارائه این خدمات برای پی اس پی ها دائما در حال افزایش است و پرداخت کارمزد توسط بانک مرکزی نه ممکن است و نه درست.

به گفته وی دریافت کنندگان خدمات یعنی واحدهای صنفی در ازای برخورداری از این خدمات، هزینه آن را پرداخت کنند.

رئیس هیأت مدیره شرکت آسان پرداخت پرشین با اشاره به طرح هایی که برای دریافت کارمزد در ازای تراکنش های خرید در بانک مرکزی در حال بررسی است، گفت: در ماه های اخیر بانک مرکزی شیوه های مختلف پرداخت کارمزد را در جلساتی با حضور این شرکت ها بررسی کرده که براساس آخرین تصمیمات، مقرر شد تا بزودی دارندگان دستگاه های پوز در ازای هر تراکنش، مبلغی را به عنوان کارمزد به پی اس پی ارائه دهنده خدمت، پرداخت کنند.

وی ادامه داد: مبلغ این کارمزد هنوز نهایی نشده و بانک مرکزی در حال انجام آخرین بررسی ها در این مورد است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات