انجمن جهانی فولاد اعلام کرد تولید فولاد جهان در سه ماه نخست ۲۰۱۳ با افزایش ۲.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۸۸ میلیون و ۸۲۴ هزار تن رسید.

انجمن جهانی فولاد (WSA) در تازه ترین گزارش خود تولید فولاد خام ایران را در ۳ ماه گذشته سال جاری میلادی، ۳ میلیون و ۶۴۰ هزار تن اعلام کرد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۲ میلادی (۳ میلیون ۶۲۶ هزار تن) افزایش ۰.۴ درصدی را نشان می دهد.

نرخ رشد تولید فولاد خام ایران نیز در ماه گذشته سال ۲۰۱۳ از سایر کشورهای عمده تولید کننده فولاد خام در جهان مانند چین، هند، آمریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، اوکراین، کانادا، مکزیک، برزیل و ژاپن بالاتر بوده است.

در همین حال بیشتر کشورهای بزرگ تولید کننده فولاد خام در ماه مارچ سال ۲۰۱۳ میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۲ با کاهش تولید مواجه شدند. کشورهای آلمان با کاهش ۲.۲ درصدی، اسپانیا با کاهش ۲.۳ درصدی، کره جنوبی با کاهش ۷ درصدی، آمریکا با کاهش ۸.۴ درصدی، ایتالیا با کاهش ۱۸.۴ درصدی و روسیه با کاهش ۲.۸ درصدی در تولید این محصول روبرو شدند.

*رشد ۲.۳ درصدی تولید فولاد خام جهان

براساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام در ۶۳ کشور جهان در ۳ ماه گذشته میلادی با رشد ۲.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۲ به ۳۸۸ میلیون و ۸۲۴ هزار تن رسید. در ماه مارچ سال ۲۰۱۳ نیز تولید فولاد خام جهان به ۱۳۵ میلیون و ۲۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱.۱ درصدی همراه شد. در ۳ ماهه سال ۲۰۱۳ میلادی قاره آسیا با رشد ۶.۴ درصدی معادل ۲۵۹ میلیون و ۸۱۵ هزار تن فولاد خام تولید کرد. در همین مدت تولید اتحادیه اروپا با کاهش ۵.۴ درصدی به ۴۱ میلیون و ۴۵۷ هزار تن رسید. این در حالی است که در همین مدت تولید فولاد خام آمریکای جنوبی نیز با کاهش ۵.۷ درصدی به ۱۱ میلیون و ۱۳۰ هزار تن رسید.

در همین مدت تولید فولاد خام آمریکای شمالی با کاهش ۵.۶ درصدی به ۲۹ میلیون و ۷۳۳ هزار تن رسید. تولید فولاد خام کشورهای CIS نیز در این مدت به ۲۷ میلیون و ۱۴۵ هزار تن رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی کاهش ۴ درصدی را نشان می دهد.

سهم قاره آفریقا و خاورمیانه نیز از تولید جهانی فولاد در ۳ ماه گذشته سال جاری میلادی ۹ میلیون و ۱۹۹ هزار تن بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش ۲.۲ درصدی داشته است.

تولید فولاد خام چین نیز در ماه مارچ ۲۰۱۳ به ۶۶ میلیون و ۲۹۳ هزار تن رسید که رشد ۶.۶ درصدی را نسبت به مارچ ۲۰۱۲ نشان می دهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات