کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان:

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان گفت: ولایت‌فقیه نقطه محوری و معنا بخش ساختار جمهوری اسلامی است تا جایی که امروزه در جهان می‌درخشد و جایگاهی محکم و تأثیرگذاری پیدا کرده است.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله احمد مبلغی شامگاه یکشنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی در صدا و سیمای استان لرستان اظهار داشت: خبرگان نهاد بسیار اساسی، آرامش‌بخش، مهم و پراهمیتی است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی وجود و حضور آن تعبیه‌ شده و هم‌اکنون در آستانه برگزاری انتخابات چنین مجلس اساسی و مهمی برای انقلاب اسلامی و ملت ایران هستیم.

وی افزود: ارتباط این مجلس و این انتخابات عنصر اساسی، محوری و کانونی ولایت‌فقیه امر پوشیده‌ای نیست و همه آن را به‌ خوبی می‌دانند.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان عنوان کرد: ولایت‌فقیه نقطه محوری و معنا بخش ساختار جمهوری اسلامی است، انقلاب اسلامی دهه‌های گذشته با حضور ولایت‌فقیه به‌پیش رفته است تا جایی که امروزه در جهان می‌درخشد و جایگاهی محکم و تأثیرگذاری پیداکرده است.

وی بیان کرد: کسانی که نماینده استان برای خبرگان می‌شوند دو کارکرد برای این افراد مدنظر است؛ یک کارکرد اصلی و وظایف مصرح در قانون که در نهاد خبرگان این امر تحقق پیدا می‌کند.

آیت‌الله مبلغی با اشاره به کارکرد دیگر تصریح کرد: کارکردی نسبت به حوزه انتخابیه خود به این معنا که در یک بستر هم‌گرایانه و در کنار مسئولان با مجموعه مردم شریف استان همراه بودن تا از فرصت‌هایی که جمهوری اسلامی فرا روی ملت پهن کرده و در اختیار نهاده کمال استفاده در جهت رشد، باروری و پیشرفت چنین ملتی به‌ صورت منسجم انجام شود.

وی با بیان اینکه این کارکرد در ارتباط با مردم شریف و نجیب لرستان می‌توان طعم، مختصات و ضرورت خاصی به خود بگیرد، خاطرنشان کرد: مردم استان لرستان دارای خصوصیت‌هایی هستند به‌طور مثال مردم استان دارای بافت عشایری هستند؛ وقتی سخن از عشایری بودن این مردم به میان می‌آید گرمای محبت این مردم در مهمان‌نوازی، کرامت، انسجام، پشتیبانی در هر امر خیری و در جوشش‌ها و روابط خود به منصه ظهور اجتماعی رسانده‌اند.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان گفت: نجابت و صداقت از جمله خصلت‌هایی است که مردم استان لرستان دارا هستند؛ حضور و نقش این خصلت‌ها در بازآفرینی حوادث اجتماعی چه در داخل استان و چه در منظر مردم شریف ایران امر پوشیده‌ای نیست.

وی اظهار داشت: پشتیبانی این مردم از اسلام عزیز به‌ صورت قاطع و منسجم از انقلاب اسلامی، رهبری معظم انقلاب و روحانیت یک امر ریشه‌دار و همیشه حاضر و فعال بوده است.

آیت‌الله مبلغی با بیان اینکه صداقت و نجابت مردم استان جلوه‌های خوبی را در عرصه‌های اجتماعی نشان داده است افزود: مردم استان لرستان استعدادهای عالی و خوبی در جهت علم افزایی، رشد و شکوفایی فکری، علمی و فرهنگی از خود بروز و ظهور داده‌اند.

وی عنوان کرد: فرهیختگان، عالمان، اساتید دانشگاه، شخصیت‌های دارای ابتکار و اختراع‌ها در استان لرستان کم نیستند که این امر حاکی از وضعیتی در استان است که به علم، شکوفایی و پیشرفت نگاه اساسی و کانونی دارند.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان بیان کرد: اگر بخواهیم نیروها، امکانات، توانایی‌ها و استعدادهای یک ملت را در جلوه‌های بیرونی و اجتماعی مشاهده کنیم می‌توان به سراغ شخصیت‌هایی برویم که مردم استان لرستان این شخصیت‌ها را درون خود پرورش داده‌اند و به جامعه و اسلام تقدیم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی شخصیت‌های استان از افتخارات تاریخی ایران به شمار می‌روند، تصریح کرد: آیت‌الله بروجردی شخصیت بزرگی است که مرجعیت واحد و نگاه زاهد، مدیریت کلان در جهت اصلاح مشکلات جامعه اسلامی، تنظیم روابط شیعه با عالم اسلام، داشتن نگاه‌های بین‌المللی، ایجاد بستر و اندیشه‌های بین‌المللی در حوزه که امروزه آن اندیشه‌ها در انقلاب اسلامی جلوه بیشتری یافته است.

آیت‌الله مبلغی خاطرنشان کرد: آیت‌الله بروجردی از مرز و بوم این استان برخواسته و به تاریخ تقدیم شده است، بسیاری از اندیشه‌هایی که امروزه به‌ مثابه استراتژی جمهوری اسلامی که به دست توانای امام امت بنیان گذاشته شد و راه خود را قدرتمندانه به‌ پیش می‌برد بسیاری از این استراتژی‌ها که در ارتباط با مناسبات اجتماعی مربوط به جهان اسلام است برگرفته از نگاه‌های آیت‌الله بروجردی است.

وی گفت: آیت‌الله کمالوند شخصی بزرگ و دارای نام ثبت‌ شده در تاریخ است که به‌ رغم داشتن یک جایگاه رفیع و اساسی، زبانزد خاص و عام در حوزه علمیه است که حوزه را رها و به خرم‌آباد می‌آیند.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان اظهار داشت: آیت‌الله کمالوند به‌ رغم اینکه در استان لرستان ساکن می‌شود و حضور عالمانه خود را محقق می‌کند مجموعه روحانیت، مراجع معظم تقلید و شخصیت‌های بزرگ آن زمان شرایط را از حیث سیاسی به‌گونه‌ای می‌بینند که در یک مقطع ایفای یک نقش سیاسی باید انجام بگیرد می‌بینند بهترین، هوشمندترین و عادل‌ترین فرد برای ایفای این نقش سیاسی در آن شرایط خاص انقلاب آیت‌الله کمالوند است.

وی با اشاره به اینکه شیخ علی احمد بروجردی نیز از شخصیت‌های بزرگ استان لرستان است که در نجف اشرف بود و دارای اندیشه‌های فقهی ناب بود اما به استان آمد افزود: چنین مردمی با این خصوصیت، جایگاه، آمادگی، انسجام، عشق و جوشش درونی خاص مستحق توجه هر چه بیشتر هستند.

آیت‌الله مبلغی عنوان کرد: اگر این شخصیت‌های بزرگ همه موقعیت‌ها را رها می‌کنند به خاطر این است که به این استان توجه کنند و برای خدمت کردن به مردم این استان می‌آیند و در لرستان مستقر می‌شوند.

وی بیان کرد: این امر نشان می‌دهد به این استان باید توجه کرد بنابراین هر مسئول، هر صاحب نفوذ و هر شخصیتی از جمله نمایندگان مجلس خبرگان در این استان و باید بخشی از وقت خود را صرف این استان کنند.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان تصریح کرد: با وجود این شرایط منطقه‌ای، طبیعت سرسبز، مستعد برای آماده و پیشرفت هر چه بیشتر با یک‌صدای واحد، تمام امکانات نه به‌ گونه‌ای که زیاده‌خواهی کنیم بلکه در چارچوب امکاناتی که جمهوری اسلامی فراهم کرده است در یک مسیر و بستر عادلانه این امکانات را به‌ سوی خود جذب کند.

وی با بیان اینکه ما خبرگان را برای ملت، اسلام و برای انقلاب می‌بینیم، خاطرنشان کرد: خبرگان می‌تواند دارای کارکردها و نقش‌های ائتلاف بخش، انسجام بخش، آرامش‌بخش در جامعه اسلامی باشد.

آیت‌الله مبلغی گفت: به‌ نوبه خودم در هر شرایطی مایل هستم در خدمت این مردم عزیز باشم و همه تجاربی که در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی  دارم را در اختیار مردم استان در صورت رأی آوردن و موفق شدن داشته باشم.

وی اظهار داشت: باید به آرا مردم همان‌طور که نظام جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی می‌خواهد، هر کسی که باشد احترام بگذاریم.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان افزود: خوشبختانه وضعیت همین‌ طور است، ما لرستانی‌ها هر کجا که باشیم اصل را بر آن صداقتی می‌گذاریم که از دل لرستان می‌جوشد و هیچ امری نیست که مایه خوف و یا ترس باشد.

وی عنوان کرد: در استان لرستان اقشار مختلف از جمله فرهنگیان، پاسداران، روحانیت، کسبه و به‌ ویژه عشایر که ذخایر همیشگی برای اسلام هستند و همه قشرهای مختلفی که در این استان حضور دارند باید یک‌ صدای گرم و واحد در خدمت انقلاب را مثل گذشته با توان بیشتر دنبال کنیم.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • محد

    بایددرموردهاشمی ازکاندیدهای خیرگان سئوال بشه.

نظرات