نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان:

نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه لرستان گفت: ولایت فقیه مهمترین رکن شرعی و قانونی نظام اسلامی است.

به گزارش لرستان خبر،آیت‌الله سید محمد نقی شاهرخی شامگاه دوشنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی در صدا و سیمای استان لرستان اظهار داشت: استان لرستان مهد عالمان، دانشمندان، متفکران و شعرا بوده و هست که در این راستا می‌توان از آیت‌الله بروجردی یادکرد.

وی افزود: فرزندان دلیر استان در طول این سال‌ها در همه حماسه‌ها حضور داشته‌اند و جان‌فشانی آن‌ها در قالب نیروهای مردمی، عشایر، بسیج، سپاه، نیروی انتظامی و ارتش همگی مؤید نقش تاریخی مردم لرستان در حفظ انقلاب اسلامی است.

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان عنوان کرد: مردم استان لرستان در همه صحنه‌ها چه در مبادرت با رژیم شاه و سرنگونی طاغوت و چه در جنگ تحمیلی، نشان دادند برای حفظ نظام اسلامی تا پای جان ایستاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مطابق قانون اساسی و نظریه امام خمینی(ره)، ولایت‌فقیه مهم‌ترین رکن شرعی و قانونی نظام اسلامی است بیان کرد: از نظر عمل نیز راهنمایی و راهبری نظام و مردم در سطح کلان به عهده ولایت‌فقیه است.

شاهرخی تصریح کرد: بسیاری از قائله‌ها، تهدیدها و جنگ‌های احتمالی هم که کشور از آن‌ها نجات‌یافته به تدبیر شخص ولایت‌فقیه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 107 قانون اساسی وظیفه مجلس خبرگان تعیین و نظارت بر رهبری است بنابر این مجلس خبرگان برای عمل به وظایفش باید عملکردی مستقل داشته باشد.

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری بیش از هر جای دیگری نیازمند دور بودن از تصمیمات تعصبی است گفت: وظیفه نمایندگان مجلس خبرگان تکلیف عینی و شرعی به‌ تمام‌ معنا است.

وی اظهار داشت: در این دو دوره اخیر که در مجلس خبرگان حضور داشتم و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در هر جایگاهی که در خدمت مردم بودم سعی، مشی و نظرم بر پرهیز از تصمیمات تعصبی و افراطی بوده است.

شاهرخی افزود: مجلس خبرگان رهبری اگر چه مسئولیت‌های اجرایی، عمرانی و اشتغال‌زایی را ندارد ولی تصمیمات مجلس خبرگان بر روی عزت و عظمت بوده و در خط‌ مشی کل نظام مستقیماً تأثیرگذار است.

وی عنوان کرد: بنده به سهم خودم طی جلسات مستمر پیگیر حل معضلات اجتماعی و فرهنگی استان از جمله بیکاری بوده و هستم.

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان با عنوان اینکه شرکت در انتخابات نشان‌دهنده اهمیت به سرنوشت خودمان است بیان کرد: انتخابات بیعت با اصل نظام جمهوری اسلامی و رهبری است پس با حضور حداکثری باید به منتخبین خود اعلام کنیم که همان‌گونه که ما حضور پررنگ داشتیم انتظاراتی نیز داریم که بهترین فرصت برای عرض‌اندام و معرفی همه سلیقه‌ها انتخابات است.

وی تصریح کرد: در عرصه بین‌المللی و دیپلماسی نیز ما امروز نیازمند حضور گسترده در چنین صحنه‌هایی هستیم؛ در سفرهایی که در طول بیش از 20 سال به نمایندگی از مقام معظم رهبری به کشورهای جنوب شرق آسیا داشته و داریم همواره تأثیر مستقیم حضور مردم ایران در مناسبت‌ها را در برخوردهایی که با سران کشورها و ادیان مختلف داشتیم را تجربه کرده‌ایم.

شاهرخی با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب در دور و نزدیک منتظر بهانه‌ای هستند تا حکومت ما را کم اقبال نشان دهند خاطرنشان کرد: از دولت‌های غربی گرفته که امروز با آن‌ها بر سر حقوق مسلم خود در حال رایزنی هستیم تا تکفیری‌ها و حامیان آن‌ها در منطقه، همه به دنبال روز گویی و تجاوز به کشورهایی هستند که کمتر مورد قبول مردمشان هستند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات