رد گزینه دوم اصلاح طلبان خرم آباد توسط شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

جلسه کارگروه استان‌های شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برگزار شد. براساس جمع‌بندی انجام‌شده، لیست «امید» در حوزه‌هایی که به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرده‌اند، نهایی شده است.

به گزارش لرستان خبر، جلسه کارگروه استان‌های شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برگزار شد. براساس جمع‌بندی انجام‌شده، لیست «امید» در حوزه‌هایی که به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرده‌اند، نهایی شده است؛ البته به گفته علی صوفی از اعضای ستاد شورای‌عالی اصلاح‌طلبان، در برخی جاها هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

علی صوفی گفت: در این مرحله، لیست تقریبا روشن است و کسانی که در مرحله اول در لیست امید بودند، در مرحله دوم هم در این لیست قرار می‌گیرند.

بر اساس لیستی که نهایی شده، شورای سیاست‌گذاری در برخی از حوزه‌ها سکوت کرده، در برخی از حوزه‌ها هم علاوه بر نامزدهای اصلاح‌طلب، از نامزدهای مستقل و در برخی حوزه‌ها هم از برخی نامزدهای اصولگرای معتدل حمایت کرده که این تعداد بسیار اندک است.   

یعنی در بین ٥٢ نامزدی که شورای سیاست‌گذاری برای مرحله دوم معرفی کرده، تعداد اصولگرایان معتدل کمتر از انگشتان دست یعنی چهار نفر است.

صوفی درباره علت سکوت شورا در برخی از حوزه‌ها چنین توضیح داد: در بعضی از حوزه‌ها ممکن است هر دو نفر راه‌یافته به مرحله دوم اصلاح‌طلب باشند و نتوانیم موضع بگیریم که در این صورت سکوت خواهیم کرد. همچنین در برخی از حوزه‌ها هم ممکن است نامزدهای راه‌یافته به مرحله دوم، همگی از نوع اصولگرایان تندرویی باشند که قابلیت حمایت شورا را نداشته‌اند. 

 علت حمایت از اصولگرایان در برخی از حوزه‌ها هم، حمایت از اصولگرایان معتدل در برابر نامزد اصولگرای تندرو بوده است.بر این اساس، شورای سیاست‌گذاری در حوزه‌های انتخابیه مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق از استان یزد، در یکی از حوزه‌های استان مرکزی، کل استان مازندران، یکی از حوزه‌های استان گلستان، شهر کرمانشاه، یکی از حوزه‌های استان کردستان، یکی از حوزه‌های استان زنجان، آبادان، ایذه و مسجدسلیمان و یکی از حوزه‌های چهارمحال‌و‌بختیاری سکوت کرده است.

 استان لرستان  بروجرد: هادی مقدسی و فاطمه مقصودی خرم‌آباد و دوره: بیرانوندی دورود و ازنا: حسین گودرزی 

استان آذربایجان‌شرقی  تبریز، آذرشهر و اسکو: زهرا ساعی، میر‌علی‌اصغر الموسوی، شهاب‌الدین بی‌مقدار، عباس عباس‌زادهمرند و جلفا: کریم شافعیاهر و هریس: بیت‌الله عبدالهیسراب: مجید نصیرپورشبستر: آقاپور

 استان آذربایجان‌غربی  ارومیه: هادی بهادری، مجید دودکانلوی میلانسلماس: شهروز برزگماکو، چالدران، پلدشت و شوط: شریف‌پورمیاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب: محمد میرزایی

استان اردبیل  اردبیل، نمین و نیر: محمد فیضیپارس‌آباد و بیله‌سوار: شکور پورحسین  

استان اصفهان  شهرضا و دهاقان: سمیه محمودیسمیرم: اصغر سلیمی  

استان تهران  دماوند و فیروزکوه: قاسم میرزایی‌نیکو رباط‌کریم و بهارستان: ابراهیم نکوشهریار، قدس و ملارد: محمد محمودی‌شاه‌نشین

استان چهارمحال‌و‌بختیاری  اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار: علی کاظمی

استان خراسان‌رضوی  تربت‌حیدریه و مه‌ولات: باستانی

استان خوزستان  اهواز: همایون یوسفی، جواد کاظمی‌نسب، علی ساریبهبهان: محمودرضا ضرغامیماهشهر و امیدیه: گل‌مرادی  

استان زنجان  زنجان و طارم: سیدافضل موسوی، کریم خان‌محمدیابهر و خرمدره: محمدرضا خان‌محمدیخدابنده: احمد بیگدلی  

استان فارس  شیراز: علی اکبرینورآباد ممسنی: گودرزیداراب: انصارینیریز و استهبان: اصغر مسعودی 

استان کردستان  سنندج، دیواندره و کامیاران: سالار مرادی

استان کرمانشاه  سنقر و کلیایی: رستگاری 

استان گلستان  گرگان و آق‌قلا: نورمحمد تربتی‌نژاد، نبی هزارجریبیکردکوی و ترکمن و بندرگز: نورقلی‌پورمینودشت و کلاله و مراوه‌تپه: شهرام کوسه‌غراوی 

استان گیلان  رشت: حسنی رودبار: منوچهر جمالی

 استان مرکزی  اراک، کمیجان و خنداب: سیدمهدی مقدسیشازند: ابراهیمی

استان هرمزگان  بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش: خالد زمزم‌نژاد 

 استان همدان  رزن: حسن لطفیملایر: علیرضا امامی 

 دور دوم انتخابات مجلس، دهم اردیبهشت در ٥٦ حوزه برای گزینش ٦٩ نماینده بین ١٣٨ نفر از راه‌یافتگان به دور دوم برگزار می‌شود.منبع: شرق

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • سعید

    پس چرا میگن محمودوند گزینه دوم اصلاح طلبان خرم آباد معرفی شده ؟

  • حامی ولایت

    این اقیای مقدسی که یار غار دولت گذشته بود و در مجلس هشتم خود را اصول گرای دوتشه می دانست حالا ایشان هم گویا تغییر موضع داده تا ببینیم چه پیش اید دورود بر دکتر بروجردی که هم مرد اخلاق است هم مرد سیاست .

نظرات