650 هزار بیمار سرطانی در ایران وجود دارد

موسسه پیشگیری از سرطان بروجرد برای نخستین بار در استان لرستان باهدف شناسایی بیماران سرطانی و حمایت از آن‌ها در مدت کوتاه فعالیت خود توانسته است به‌عنوان مرکزی مهم درزمینهٔ پیشگیری و شناسایی مبتلایان این بیماری در استان و غرب کشور فعالیت کند.

به گزارش لرستان خبر، گسترش روزافزون انواع بیماری‌های خاص همچون سرطان‌های مختلف در میان مردم از پدیده‌های به‌روز و نتیجه صنعتی شدن جوامع است به‌گونه‌ای که امروزه بشر در جوامع صنعتی با معضلی به نام درمان این بیماری‌ها و یافتن راهی برای پیشگیری از ابتلا به آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند.

حمایت از جامعه مبتلایان به سرطان

در این میان مراکز درمانی خاص برای حمایت از درمان و آموزش روش‌های پیشگیری از ابتلا به سرطان از سال‌ها پیش در کشور باهدف ارائه آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری و چگونگی مقابله با این نوع از بیماری‌ها راه‌اندازی شده تا بتواند از جامعه افزون بر 400 هزارنفری بیماران مبتلابه سرطان در کشور حمایت کرده و آموزش‌های لازم درزمینهٔ اقدامات پیشگیرانه را به جامعه هدف خود ارائه دهد.

به گواه آمار منتشرشده از سوی مراجع ذی‌ربط سالانه 90 هزار نفر در کشور به انواع بیماری‌های سرطانی مبتلا می‌شوند  که به‌طورکلی سالانه 140 نفر در 100 هزار جمعیت دچار انواع سرطان می‌شوند.

انجمن پیشگیری از سرطان مهیار بروجرد که برای نخستین بار در استان لرستان به همت خیرین سلامت پنج ماه پیش فعالیت خود را باهدف شناسایی بیماران سرطانی و حمایت از آن‌ها و نیز پیشگیری از ابتلا به این بیماری آغاز کرده و در مدت کوتاه فعالیت خود توانسته است به‌عنوان مرکزی مهم درزمینهٔ پیشگیری و شناسایی این بیماری در استان و غرب کشور عمل کرده و خدمات قابل قبولی را به جامعه هدف خود ارائه دهد.

رفع دغدغه‌های درمانی بیماران سرطانی

پروفسور ناصر پارسا عضو انجمن سرطان شناسی ایران و مدیر موسسه خیریه پیشگیری از سرطان مهیار بروجرد از افتخارات این شهرستان و استاد و  پژوهشگر ارشد درزمینهٔ سرطان‌شناسی و ژنتیک مولکولی در مؤسسه ملی بهداشت آمریکا و دارای بیش از 200 عنوان کتاب و مقاله منتشرشده در مجلات معتبر دنیا درزمینهٔ سرطان‌شناسی است که ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بروجرد اظهار داشت: بیماران سرطانی علاوه بر درد و رنج حاصل از بیماری خود با مشکلات عمده‌ای در تأمین هزینه‌های درمانی خود مواجه‌اند که این فشار اقتصادی مانع مهمی در پیگیری درمان آن‌ها می‌شود.

وی بابیان اینکه هم‌اینک بیش از پنج هزار بیمار مبتلابه بیماری‌های خاص ازجمله انواع سرطان‌ها در این شهرستان زندگی می‌کنند، افزود: این مرکز قصد دارد با توسعه خدمات خود انواع بیماران خاص را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد و با معرفی آن‌ها به مراکز درمانی مجهز کشور تا سقف 90 درصد خدمات رایگان درمانی برای بهبود آن‌ها ارائه دهد.

وجود 800 بیمار سرطانی در شهرستان بروجرد

مدیر موسسه خیریه پیشگیری از سرطان بروجرد با اشاره به وجود 800 بیمار سرطانی در شهرستان بروجرد عنوان کرد: این مرکز با کمک‌های مالی خیرین سلامت شروع به کارکرده و بیش از 141 بیمار سرطانی زیرخط فقر در این شهرستان را برای ارائه خدمات درمانی به آن‌ها شناسایی کرده که افزون بر 90 درصد این خدمات را به‌صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار داده است.

وی با اشاره به انواع خدمات ارائه‌شده به بیماران سرطانی در طول مدت فعالیت این مرکز خیریه خاطرنشان کرد: انجام آزمایش‌های شناسایی سرطان، شیمی‌درمانی، اشعه درمانی، اعزام بیماران به مراکز بیمارستانی مجهز کشور، تأمین هزینه‌های بستری و اعمال جراحی، ارائه انواع خدمات بالینی و مشاوره‌های روانشناسی در خصوص امید و برگشت به زندگی و حمایت معنوی از خانواده‌های زیرخط فقر که عضوی از آن‌ها دچار این بیماری شده است ازجمله خدمات حمایتی و درمانی این مرکز است که به‌واسطه انعقاد قرارداد با مراکز درمانی و آزمایشگاهی شهرستان بروجرد و کشور انجام می‌شود.

برگزاری همایش گسترده پیشگیری از سرطان زنان در بروجرد

پارسا با اشاره به برگزاری همایش‌های مختلف به‌منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان در این شهرستان تصریح کرد: در راستای برگزاری این‌گونه همایش‌های آموزشی 23 اردیبهشت‌ماه سال جاری همایش بزرگ سرطان زنان در بروجرد با حضور تمامی بانوان این شهرستان و بانوان کارشناس تخصصی در حوزه سرطان‌شناسی زنان و ارائه راهکارهای پیشگیرانه به زنان جامعه هدف در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز گسترده درمانی رفاهی بیماری‌های خاص بروجرد برای نخستین بار در کشور گفت: این مرکز درمانی می‌تواند شهرستان بروجرد را به قطب توریست درمانی کشور تبدیل کرده و از جامعه 650 هزارنفری بیماران سرطانی و در حال بهبود تا هنگام بهبودی کامل حمایت کند.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات