بعد از 16 ماه

بر اساس شنیده ها ؛ حکم دادگاه بدوی « محمد کلهر » قاتل محسن خشخاشی، دبیر فیزیک بروجردی صادر شد.

به گزارش لرستان خبر، بر اساس شنیده ها ؛ حکم دادگاه بدوی «  محمد کلهر » قاتل محسن خشخاشی، دبیر فیزیک بروجردی صادر شد.

بر اساس  این حکم، قاتل به سه سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده است.

خانواده ی محسن خشخاشی درخواست حکم قصاص را در ابتدا به دادگاه ارائه کرده بودند و قصد دارند به این حکم اعتراض کنند .

معلم فقید در تاریخ یکم آذر 93 در دبیرستان حافظی بروجرد و در هنگام تدریس توسط چاقو کشته شد ؛ مرحوم خشخاشی متاهل و دارای یک پسر 10 ساله و یک دختر سه ساله است.

جزئیات قتل معلم بروجردی از زبان مدیر روابط اموزش و پرورش لرستان

 

ماجرا از جایی شروع شد که در ابتدا ساعت 11 صبح یکم آذرماه 93 خبری رسید که یک دانش‌آموز دبیرستانی (اول دبیرستان) با یک چاقو معلم فیزیک خود را سر کلاس درس مجروح کرده است؛ نام این معلم نیز "محسن خشخاشی" است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، ساعت 10:30 صبح دانش‌آموز ضارب به همراه پدرش برای موجه کردن غیبت او به مدرسه می‌آید. در زمان پیگیری غیبت، پدر دانش‌آموز می‌فهمد که فرزندش در درس فیزیک ضعف دارد؛ زمانی که پدر و دانش‌آموز قصد خارج شدن از مدرسه را داشته‌اند، به یک‌باره تصمیم دانش‌آموز عوض می‌شود و به سر کلاس فیزیک می‌رود.
 این دانش‌آموز سر کلاس می‌نشیند، معلم فیزیک هم به او می‌گوید که باید برای نشستن سر کلاس از دفتر مدرسه نامه و اجازه بگیرد که در این هنگام دانش‌آموز به یکباره با چاقویی که زیر لباس خود پنهان کرده بود، معلم خود را از ناحیه شاهرگ مصدوم می‌کند و بلافاصله از مدرسه متواری می‌شود.
 در پی این ضربه، معلم مجروح شده و سریعا به بیمارستان منتقل می‌شود، اما از همان ابتدا مرگ مغزی وی مشهود بوده و در نهایت،   فوت کرده است.

دانش اموز قاتل پس از جرم متواری شد ولی در نهایت در تاریخ 9 دی ماه 93 دستیر شد

شیوه دستگری قاتل

قاتل فراری بعد از عزیمت به تهران اقدام به درگیری و ضرب و شتم دوباره کرده بود که توسط پلیس تهران دستگیر و با تشکیل پرونده قضایی با نام ˈمحمد امین صˈ فرزند علی تحویل کانون اصلاح و تربیت شده بود.
 پلیس آگاهی شهرستان بروجرد به همراه پدر قاتل به تهران عزیمت و قاتل را شناسایی کردند و این قاتل از طریق دادگستری تهران به نیروی انتظامی بروجرد تحویل داده شد.

اولین جلسه دادگاه قاتل مرحوم محسن خشخاشی معلم بروجردی برگزار شد

رسیدگی به پرونده قتل معلم بروجردی که با ضربه چاقوی دانش‌آموزش از پا درآمد، در دادگاه کیفری استان لرستان برگزار اما به‌ دلیل نبود پرونده شخصیت متهم، ادامه رسیدگی به بعد موکول شد.

متهم که نوجوانی ١٥ساله به نام محمد است، یک سال قبل بعد از اینکه توسط معلم فیزیک مدرسه‌ای در بروجرد مورد شماتت قرار گرفت با واردآوردن ضربه‌ چاقو به گردن او باعث مرگش شد. محمد بعد از قتل از مدرسه فرار کرد و به تهران آمد. او مدتی بعد وقتی به‌ دلیل درگیری در تهران به کانون اصلاح و تربیت انتقال یافت، توسط پدرش شناسایی و به بروجرد بازگردانده شد.

محمد که به گفته مددکارش به‌ شدت عصبی است، بعد از بازداشت در بازجویی‌ها به قتل معلمش اعتراف کرد و گفت: «پدرم آن زمان داشت با ناظم صحبت می‌کرد، من هم می‌خواستم از دوستم چیزی بگیرم. در کلاس را زدم معلم در را باز و من را به داخل کلاس پرت کرد و من هم یک ضربه چاقو به او زدم. قصدم کشتن او نبود. از معلمم نه نفرت داشتم و نه او را دوست داشتم، فقط برای اینکه کارش را تلافی کنم به او ضربه زدم».

روز گذشته زمانی که محمد برای محاکمه به دادگاه کیفری استان لرستان برده ‌شد، بعد از رسمیت پیداکردن جلسه، وکلای او به نبود پرونده شخصیت براساس قانون آیین دادرسی جدید اعتراض کردند که مورد قبول هیأت رسیدگی‌کننده قرار گرفت و وقت رسیدگی تجدید شد اما قضات به طرفین اجازه دادند تا  در مورد وضعیت پرونده صحبت کنند و در صورت وجود راه‌حلی برای مصالحه، اقدامات لازم انجام شود.

اولیای دم مرحوم خشخاشی - معلم فیزیک - که به‌شدت از این واقعه ناراحت بودند، درخواست قصاص متهم را مطرح کردند و سپس نمایندگان حقوقی آموزش‌ و پرورش استان لرستان نیز خواستار اشد مجازات برای محمد شدند.

سارا نجیمی، یکی از وکلای متهم، نیز اظهاراتی را مطرح کرد و خواستار تجدیدنظر در دیدگاه آموزش‌ و پرورش درخصوص این پرونده شد. او دراین‌باره گفت: «درخواست اولیای‌ دم برای مجازات محمد قابل درک است هرچند محمد یک کودک است و وضعیت او نشان می‌دهد دچار بحران روحی شدید بوده و قصدش هم قتل معلمش نبوده‌ است، اما به‌ هرحال با توجه به آسیبی که اولیای ‌‌دم دیده‌اند، ناراحتی آنها قابل درک است و ما هم تسلیت می‌گوییم اما اینکه نمایندگان حقوقی آموزش‌ و پرورش هم درخواست اشد مجازات برای یک عضو خود کنند، اصلا قابل درک نیست. این فقط معلم نیست که باید مورد حمایت آموزش‌ و پرورش باشد، بلکه دانش‌آموز هم عضوی از بدنه آموزش‌ و پرورش است و باید از سوی این وزارتخانه مورد حمایت قرار گیرد.

 
انتظار می‌رود آموزش‌ و پرورش مسئولیت خود را دراین‌باره قبول کند. این کودک چندین روز با خودش چاقو حمل می‌کرد و معلمان و ناظم هم متوجه بحران روحی او شده‌ بودند اما هیچ اقدامی در جهت اینکه به این کودک کمک و او را به یک روان‌شناس معرفی کنند یا حداقل از خانواده‌اش بخواهند نسبت به بچه حساسیت بیشتری نشان دهند، انجام ندادند. آنها کنترل نکرده‌اند که بچه چاقو با خودش به مدرسه نبرد حالا نیز درخواست اشد مجازات برای او را دارند.
انتظار می‌رود حالا که قانون‌گذار نسبت به کودکان زیر ١٨ سال قوانین سهل‌تری را وضع کرده، آموزش‌ و پرورش نیز در کنار حمایت از معلم، از دانش‌آموزش هم حمایت کرده و پرونده را به سمت مصالحه ببرد و خواستار بخشش از سوی اولیای‌ دم شود نه اینکه خودش هم درخواست قصاص کند».

بنابراین گزارش، محمد نیز دیروز در جلسه دادگاه توضیح داد: من نمی‌خواستم معلمم را بکشم. اعصابم خرد بود، خواستم جواب کاری را که با من کرده بود بدهم. بعد هم که به تهران آمدم آقایی به من تنه زد عصبانی شدم و با او درگیر شدم که بعد هم مأموران من را به کانون اصلاح و تربیت بردند.

قاضی دادگاه خارج از جلسه رسیدگی با توجه به سن متهم، از اولیای ‌دم خواست تا نسبت به درخواست خود بیشتر فکر کنند و اعلام کرد رسیدگی به جلسه آینده موکول می‌شود تا پرونده شخصیت نیز از سوی کانون اصلاح و تربیت بروجرد به دادگاه فرستاده شود.

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • علی

  نمایندگان حقوقی آموزش‌ و پرورش استان لرستان نیز خواستار اشد مجازات برای محمد شدند!!!!
  واقعا جای تاسف داره.....
  من نمیخوام بگم کار این پسر درست بوده ولی وظیفه اموزش و پرورش چیه؟
  مگه وظیفه تربیت به گردنشون نیس؟
  به جای اینکه به فکر اصلاح باشن .....تو فکر اشد مجازات هستند....
  نمایندگان حقوقی آموزش‌ و پرورش استان لرستان گویا فقط نماینده پشتیبان معلمان هستن

  • نظر

   خوب اینم خودش یک جور تربیته
   همش که نباید فرد مجرم رو نوازش کرد
   گاهی اقدام شدید اثر طولانی مدت تری میذاره

 • محمدرضا

  گاهی معلمان اینقدر بد رفتاری با داش اموزان میکنن که ادم دلش میخواد بگه حقش بود.....
  اموزش و پرورش باید به فکر اصلاح معلمان هم باشه...

  • زهرا

   شما که این معلم رو نمیشناسید نظر کارشناسانه ندید لطفا این دبیر بسیار دبیر متواضع با برخورد کاملا محترمانه بود هیچگاه برخورد غیرمحترمانه ای نه با دانش اموز نه با اولیا و با هیچکس دیگر نداشتند

 • ناشناس

  باید قصاص شود

 • ویریار

  اگرنمایندگان کاری غیر ازاین تقاضامی کردندجای تعجب داشت.بایدشان وجایگاه مقدس معلم حفظ بشه والا دانش اموزان غیرقابل کنترل میشن.اگریکقاضی توسط نجرمی به قتل برسد برخورد دستگاه مطبوع چیه؟اموزش وپرورش در وحله مکلف به حمایت ازکارکنانش می باشد بعد مخاطبش که دانش اموزه،درثانی تنبیه ومجازات اینگونه جرایمیهمچون قتل معلم انهم درکلاس درس جزیی ازبرنامه تربیتی است

 • وحید

  این بچس؟؟؟؟ کی میگه بچس. والا ما هم بچه بودیم کتکم از معلمو ناظم و مدیر خوردیم ولی هیچ وقت نرفتیم طرفو با چاقو بکشیم. ماها بچه بودیم نه این که پدرامون پول تو جیبمونم چک میکردن که زیاد نباشه اگه قرار باشه هر بچه ای که بقول شما بچه از نظر من کسی که این کارو میکنه بچه نیس بخواب یه چاقو دستش بگیره و یکی رو بکشه خو عزیزان مدعی به بچه بودن این فرد نسل انسان منقرض میشه میره پیه کارش. این بچه (به قول شما) یه چند سال دیگه زنده باشه تا 18 سالگی یه 1000نفری رو راحت میکشه که اخرش میگید بچس آخی نازی . فقط و فقط و فقط اعدام همینو بس تا دیگه هیچ بچه ای کارت میوه خوردی هم خواس دستش بگیره با ترس بگیره دستش. از قدیم گفتن بچه چاقو دستت نگیر اوفه البته اگه بچه باشه. نه این قاتل خشن. بازم میگم فقط اعدام

 • ناشناس

  یک کلمه فقط قصاص این حیوون دیگر هیچ.....

 • م اولاد

  مدرسه که پلیس ندارد جلو یک روانی می گرفت این دانش آموز باید همانگونه قصاص شود چون یک حیوان بوده نه انسان

 • عطا

  بنظرم من ک بچست نباید معلمش باهاش بدرفتاری میکرد ولی اونم نیازی ب زندگی داره گناه داره خدا رو خوش نمیاد

 • عطا

  بنظرم من ک بچست نباید معلمش باهاش بدرفتاری میکرد ولی اونم نیازی ب زندگی داره گناه داره خدا رو خوش نمیاد

 • ناشناس

  اگه مرحوم خشخاشی زنده بود این دانش آموزشو میبخشید تف به روت پسر بیاد که همکارمونو کشتی معلم دانش آموزشو مثل بچش دوست داره

 • ناشناس

  اهای پسر معلم اصلاح شدس توبرو خود راباش توچه میدونی داغ عزیز چیه احمق

 • فریده از گیلان

  اهی قاتل دل همه معلمای ایرانو سوزوندیدی کاش حکم اعدام بگیری توآقا معلمتو کشتی عوضی مادلمون میخواد حکم بگیری امااعدام نشی تاخانواده آقای خشخاشی ترو بخاطر خود استاد ببخشه اون مثل پدرت بود خودشم دوست نداره پسر ... بمیره اگه بود ترو میبخشید

 • یک معلم

  مجازات این حیوون فقط یک کلمه است قصاص از خانواده ی آقای خشخاشی می خوام تحت هیچ شرایطی رضایت ندهند حرف هیچ کس رو هم گوش ندهند چون مردن این حیوون خیلی بهتره اگر نه جامعه رو به گند میکشه.

  • ناشناس

   آموزش و پرورش ایران و خصوصا بروجرد فقط به فکر معلما هستند این حادثه درسی شد برای معلما و آموزش پرورش که به فکر دانش آموزان هم باشن

  • ناشناس

   باید رضایت بدن

 • دانش آموز دیروز معلم امروز

  بد نیست برای قضاوت و اظهار نظر یک لحظه خودمونو جای طرف قرار بدیم کافیه...انسان جایزالخطاست ببخش تا بخشیده شوی .تمام

 • ناشناس

  حقش بوده

 • نرگس

  این کجاش عدالته ؟ اون روانی اگه بیاد بیرون بازم آدم می کشه . صدام با اون همه قساوت کشتن رو از 17سالگي شروع کرد این از صدام بدتر ميشه

 • حسین

  منم خودم دل خوشی ازمعلما ندارم ولی بایدمحمدو تاپایه چوبه ی دار ببرنش تاحالیش بشه.بعدشم که آه وناله کردعفوش کنن وبهش حبس بدن تابشینه به کاری که کرده فکرکنه

  • ناشناس

   مگه معلما باهات چکار کردن

نظرات