لرستان خبر گزارش می دهد

دعای عرفه امسال در جوار دو شهید گمنام در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد همراه با آئین برائت از مشرکین و برپایی خیمه‌گاه خالی حاجیان برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، زمزمه‌های عاشقی تمام صحن مسجد را در برگرفته، گوش که تیز می‌کنی ناله‌های واعطشای زنان و مردانی را می‌شنوی که در غربت یک روز تابستانی در مسجدی از شهر در اجتماعی عظیم گرداگرد تابوتی پیچیده در پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران زمزمه‌های " أنت الهی و سیدی" سر می‌دهند.

 

میزبانی نام‌آوران گمنام دفاع مقدس

این زمزمه‌های عاشقی مردان وزنان غیور لرستانی است که امروز در میزبانی نام‌آوران گمنام دفاع مقدس درهم‌پیچیده و یکی شده و به عرش الهی می‌رود و استان را غرق در حضور شبنم و عاطفه کرده است گوئی آن روزهای عاشقی و  التهاب غربت شهیدان تکرار می‌شود.

دعای عرفه امسال با حضور خیل عظیم مشتاقان حسینی(ع) در جوار دوپیکر شهید در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد برگزار شد و بار دیگر مظلومیت این گمنامان عرصه غیرت و شرف به میهمانی صحن چشمان منتظران آمد.

خیمه‌گاه خالی حاجیان

کمی جلوتر در صحن مسجد امام خمینی(ره) بروجرد حلقه مشتاقان وصل و دیدار شهدا را می‌بینی که در گوشه‌ای از مسجد در کنار خیمه‌گاه خالی و سپید رنگی که به یادبود جای خالی حجاج ایرانی در موسم حج امسال برپاشده در گرداگرد پیکر شهیدی گمنام که اینک پس از سال‌های دوری و مهجوری تنها چندپاره از استخوان‌های آن‌ها به میهن عزیز بازگشته است و چشمان منتظر مادری را در تمنای وصال بازهم باقی گذاشته است، جمع شده‌اند.

و مگر می‌توان از یاد برد سال گذشته در چنین روزهایی ملت بزرگ و نستوه ایران اسلامی داغدار حاجیان سفرکرده خود شد و امروز به یادبود این عزیزان سفرکرده در دیار امن الهی و به نشانه اعتراض نسبت به‌جای خالی چادرهای اقامت حجاج ایرانی در سرزمین عرفات خیمه‌گاهی سپید رنگ غریبانه و خالی برپاشده است تا یادمان نرود جنایات آل سعود خائن در سد "عن سبیل الله".

اینجاست که مراسم برائت از مشرکین امسال نه در صحرای عرفات و وقوف منا بلکه در میان زمزمه کنندگان دعای عرفه با شعارهای " مرگ بر آل سعود خائن" و " مرگ بر آمریکا" آمیخته می‌شود تا نشانی باشد بر انزجار همیشگی امت بیدار و همواره درصحنه انقلاب اسلامی نسبت به جنایات آل یهود به پشتوانگی آمریکای غاصب و جنایتکار.

شهدا شرمنده‌ایم!

جوانان و نوجوانان را می‌بینی که گرداگرد پیکر شهید گمنام حلقه‌زده‌اند و هریک برای تبرک جستن از پیکر این شهید از دیگری تأسی می‌جوید و دست بر این تابوت کشیده و بر سروصورت می‌کشند و زیر لب دعایی را زمزمه می‌کنند. بسیاری از جوانان نیز به دنبال قلم و خودکاری می‌گردند تا دراین‌بین درد و  دل‌ها و التماس دعاهایشان را بر پیکر این تابوت به یادگار گذارند و شهید را به عرصه شفیعان قیامت خود دعوت کنند.

 

یکی از شرمندگی خود در قبال شهدا نوشته و آن دیگری برای پدر جانبازش که زجر سال‌ها فراق و سختی دوران جانبازی را تحمل می‌کند التماس دعا خواسته است، و چه عاشقانه است این زمزمه‌های توأم با الهی العفو در غروب روز عرفه برای جاماندگان شب‌های قدر، دلدادگی عاشقی گوارای وجود عارفان حق و مشتاقان وصال الهی باد.

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات