عضو شورای شهر بروجرد:

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: درآمد شهرداری بروجرد در ۹ ماه گذشته تنها ۲۸ میلیارد تومان بوده درحالی‌که ماهیانه با احتساب حقوق و حق بیمه کارگران باید مبلغی معادل چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کند.

اشرف چگنی با اشاره به ازدیاد بیش‌از اندازه نیرو در شهرداری این شهر اظهار داشت: درآمد شهرداری بروجرد از ابتدای امسال تاکنون تنها 28 میلیارد تومان بوده درحالی‌که ماهیانه با احتساب حقوق و حق بیمه کارگران و کارمندان باید مبلغی معادل چهار میلیارد و 200 میلیون تومان پرداخت کند.

وی افزود: عدم هم‌خوانی پرداختی‌های شهرداری بروجرد با درآمد این نهاد به دلیل ازدیاد بیش‌ازحد نیرو سبب شده حقوق کارگران همواره عقب بماند و اقدامات عمرانی شهرداری بروجرد در سطح شهر را نیز تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت بدهی‌های شهرداری به سازمان تأمین اجتماعی لرستان عنوان کرد: تاکنون مبلغی از بدهی 33 میلیارد تومانی شهرداری بروجرد به سازمان تأمین اجتماعی لرستان پرداخت‌نشده و تا هنگامی‌ که مشکل تهاتر املاک شهرداری برطرف نشود نمی‌توان مبلغی از این بدهی را پرداخت کرد.

وی بیان کرد: تهاتر املاک میدان مدرس و واگذاری آن به سازمان تأمین اجتماعی به‌جای مطالبات این نهاد به دلیل اختلاف‌نظر بر سر ارزش ریالی تعین شده آن توسط کارشناس سازمان تأمین اجتماعی این امر صورت نگرفت چراکه ارزشی که آن‌ها برای این املاک تعین کرده‌اند کمتر از قیمت ارزش‌گذاری شده توسط شهرداری بروجرد بود بنابراین با اعتراض شورای شهر قرار است یک کارشناس از سوی تأمین و کارشناسی دیگر از طرف شهرداری و شورا قیمت‌گذاری را انجام داده و به توافق برسند تا تهاتر املاک انجام شود.

چگنی به اقدامات انجام‌شده در راستای بازنشسته شدن 230 کارگر در آستانه بازنشستگی شهرداری بروجرد اشاره و خاطرنشان کرد: اگر این تعداد کارگر بازنشسته شوند و شهرداری هم نیرویی به بدنه خود اضافه نکند برخی مشکلات این نهاد برطرف می‌شود.

وی افزود: شورای چهارم به‌هیچ‌عنوان مجوز به‌کارگیری حتی یک نیرو را به شهرداری بروجرد نداده اگر هم این اقدام صورت گرفته و نیروی جدیدی استخدام‌شده برخلاف نظر شورا و پنهانی صورت گرفته است چراکه شورا قصد دارد با انجام این اقدامات پیکره شهرداری را کوچک کرده و به حد استاندارد برساند.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد تأکید کرد: با کوچک شدن پیکره شهرداری اعتبارات اقدامات عمرانی افزایش می‌یابد و تمامی درآمدهای شهرداری صرف پرداخت حقوق کارگران و کارکنان این نهاد نمی‌شود.

 

منبه: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات