امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد با بیان اینکه جای تاسف است که مدعیان حقوق بشر در برابر این وحشیگری سکوت کرده و اروپا و آمریکا نیز از حملات رژیم نامشروع صهیونیست دفاع می کنند، افزود: در این اوضاع اسفناک سران و دولتمردان کشورهای اسلامی باید به وظیفه خود عمل کرده و جلوی این اقدامات وحشیانه را بگیرند و نباید به انتظار سازمان‌های جهانی بود زیرا این سازمان‌ها اراده‌ای از خودشان ندارند.

لرستان خبر، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد به دهه پایانی ماه مبارک رمضان و اهمیت شب های قدر اشاره و اظهار کرد: شب قدر یک فرصت استثنایی است که سالی یکبار نصیب مردم می شود و ممکن است برای بسیاری از افراد غیر قابل تکرار باشد و کسانی که بیدار باشند از برکات این شب نهایت استفاده را می کنند.

 

وی افزود: در این شب ها که دعا مستجاب می شود باید برای امت اسلامی و شیعیان مظلوم دعا کرد زیرا در برخی نقاط افرادی به جرم دوست داشتن علی (ع) کشته می شوند.

 

امام جمعه شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه شب های قدر متعلق به ابر مردی است که شجاعت و ایمان از او الهام گرفته و سنگ صبور اسلام و همنوای مظلومان و یاور مستضعفان است، بیان کرد: ستم هایی که به امام علی(ع) وارد شد اگر به کوه وارد می شد، متلاشی می شد و قدرت تحمل نداشت.

 

وی به 26 تیرماه سالروز تشکیل شورای نگهبان قانون اساسی توسط امام راحل (ره) اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی است و اگر نباشد از اسلامیت و جمهوریت نظام خبری نیست.

 

حجت الاسلام ترابی اشاره به وضعیت غزه و بمباران بی وقفه نواز غزه توسط رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ساکنان غزه روزه ماه رمضان را با غرش هواپیماها و فرود آمدن بمب افطار می کنند و هر افطار و سحر شاهد به خاک و خون کشیدن جوانان و کودکانشان هستند.

 

امام جمعه شهرستان بروجرد با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس عنوان کرد: مسلمانان باید بار دیگر مظلومیت مردم فلسطین را فریاد کنند و خشم و انزجار خود را از صهیونیست ها و حامیان آن‌ها اعلام دارند.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم فلسطین امروز در خط مبارزه با صهیونیست ها هستند و همه مسلمانان وظیفه دارند در روز قدس حمایت خود را از مقاومت فلسطین اعلام کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات