پس از پاکسازی استان الانبار عراق صورت می گیرد؛

مدیر مدرسه مطالعات نظری و‌تر گفت: کاروان‌های روایت مقاومت با نام الی بیت‌المقدس عازم عراق می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، محمد‌مهدی فاطمی‌صدر اظهار داشت: پس از پاکسازی استان الانبار عراق کاروان‌های روایت مقاومت با نام الی بیت‌المقدس عازم عراق می‌شوند.

 

 

 

مدیر مدرسه مطالعات نظری و‌تر گفت: مبنای کاروان‌های الی بیت‌المقدس احیای سنت زیارت پیاده‌روی قدس است که همچون سنت حج پیاده سال‌ها متروک شده و تلاش ما این است که سنت سفر پیاده به قبلتین آن اندازه که میسر است همچون سنت پیاده‌روی اربعین و در اتصال با آن احیا شود.

 

 

 

وی افزود: بر اساس راهبرد حکیمانه امام خمینی (ره) رسیدن به کربلا گام اول است، که امروز میسر است و اوج آن در اربعین است، و در گام دوم در حرکت به غرب به مرزهای سوریه و اردن می‌رسیم و با عبور از آن‌ها در گام سوم در ساحل رود اردن هستیم، که در گام چهارم با طی کرانه باختری این رود به قدس و مسجدالاقصی می‌رسیم.

 

 

 

مدیر مدرسه مطالعات نظری و‌تر با ابراز خوش‌بینی نسبت به فروپاشی نزدیک آل‌سعود، از آغاز مطالعات مفهومی «کاروان‌های الی الحرمین» در این مدرسه خبر داد و عنوان کرد: مبدأ کاروان‌های پیاده الی الحرمین نیز مانند کاروان‌های الی بیت‌المقدس مسجد جامع خرمشهر است و از آنجا با عبور از منطقه عملیاتی شلمچه به بصره و کویت می‌رسیم و از آنجا وارد عربستان و استان شیعه‌نشین شرقیه می‌شویم و سپس با طی استان‌های حائل و قصیم به حرمین مدینه و مکه می‌رسیم.

 

 

فاطمی صدر با بی‌اهمیت خواندن هیاهوی اخیر جریان بعثی تکفیری درباره کاروان‌های الی‌ بیت‌المقدس گفت: یکی از دلایل ما برای مزین کردن اولین کاروان خود به نام سردار گمنام هور، شهید علی هاشمی، آن است که به یاد مزدوران آل‌سعود و تفاله‌های صدامی بیاوریم که آن کسانی که بینی آن‌ها را در منامه، قطیف، الاحمدی، حمیدیه، حمرین، قلمون، عیترون و عدن را به خاک مالیدند همین جوان‌های عرب مؤمن به حضرت روح‌الله بوده‌اند.

 

 

نخستین کاروان پیاده روی روایت مقاومت، محور فرات، با عنوان الی بیت المقدس و با شعار راه قدس از کربلاء می‌گذرد، مسیر خرمشهر به شلمچه، سماوه، نجف، کوفه و در انتهای مسیر کربلا را در نیمه اول ماه شعبان امسال و به صورت پیاده روایت و زیارت می‌کند.منبع: تسنیم

 

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 
 
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات