سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن پیروزی‌های نظامی اخیر ارتش این کشور در عمق خاک دشمن (عربستان) را تأکیدی بر میزان قدرت و اقتدار آن دانست.

به گزارش گروه بین الملل لرستان خبر، سرتیپ ستاد شرف غالب لقمان خاطرنشان کرد پیروزی‌های نظامی میدانی که ارتش یمن در عمق خاک دشمن سعودی به دست می‌آورد، تأکیدی بر میزان اقتدار و قدرت آن است.

 

 

شرف لقمان تأکید کرد: در سایه ادامه تجاوزات سعودی به ملت یمن و حمله به زیرساخت‌ها و تأسیسات اقتصادی که معیشت مردم به آن وابسته است، و در سایه محاصره ظالمانه‌ای که متجاوزان بر یمن تحمیل کرده‌اند و با توجه به سکوت جامعه بین المللی و چشم‌پوشی از جنایاتی که دشمن سعودی هرروز به‌صورت جنون آمیز از طریق حمله به مردم و محلهای مسکونی و تمام زیرساخت‌ها مرتکب می‌شود، نیروهای مسلح و امنیتی یمن تأکید می‌کنند که پیروزی‌های نظامی میدانی که ارتش در عمق خاک دشمن سعودی به دست می‌آورد، نشانه میزان قدرت و اقتدار آن برای وارد کردن ضربات دقیق به دشمن و همچنین بیانگر امکانات پایگاه‌های موشکی ما برای انهدام پایگاه‌ها و مواضع نظامی دشمن و هدف قرار دادن پایگاه هوایی امیر خالد در خمیس مشیط پیام روشنی به متجاوزان زورگو و متکبر است.

 

 

لقمان ابراز کرد: دستاوردهای فنی و تاکتیک‌های جنگی که ارتش یمن با ابتکار خود در ساخت سامانه‌های موشکی محلی دقیق محقق کرده بهترین شیوه‌ای است که فرماندهان نظامی بر ضد جنگ تجاوزکارانه و محاصره ظالمانه‌ای در پیش گرفته‌اند که ما را وادار کرده است بر خود  و تجارب نظامی در زمینه صنایع نظامی برای بازداشتن متجاوزان تکیه کنیم و از این طریق توانسته‌ایم موازنه استراتژیک ایجاد کنیم که سبب شده است دشمن در حالتی از آشفتگی و سراسیمگی و سردرگمی نظامی در نتیجه برتری میدانی نیروهای مسلح یمن به سر برد.

 

وی تأکید کرد واقعیت‌های میدانی ثابت می‌کند که نیروهای مسلح یمن، ابتکار عمل را در بازداشتن متجاوزان بر اساس متغیرات میدانی در دست دارند به‌طوری که نیروهای امنیتی و کمیته‌های مردمی به شلیک دقیق موشک به مواضع نظامی دشمن و ورود به برخی از آنها پرداخته‌اند.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: به جهانیان اعلام می‌کنیم که نیروهای مسلح ما و کمیته‌های مردمی، مواضع نظامی دشمن را با دقت بالا هدف قرار می دهند و به خودداری از هدف قرار گرفتن محله های مسکونی و اماکن عمومی دشمنان پایبند هستند، زیرا اخلاق و ارزش ها و دین اسلام، ما را از هدف قرار دادن غیر نظامیان باز می دارد، این اصول اخلاقی در جنگ است که ما افتخار می کنیم به آن پایبند هستیم بر عکس متجاوزان که محله های مسکونی، اماکن عمومی و زیر ساخت های یمن و همچنین آثار باستانی را هدف حملات خود قرار می دهند و در کنار آن به محاصره ملت یمن ادامه داده که دلیلی بر ورشکستگی نظامی و اخلاقی دشمن است.

 

لقمان تاکید کرد عقب نشینی و فرار دشمن و عدم قدرت آن برای مقابله با جنگجویان در صحنه میدانی سبب شده است که در یک حالت جنون آمیز قرار گیرد و مرتکب جنایات پیاپی علیه زنان و کودکان یمنی شود.

 

وی خاطر نشان کرد ادعای دشمن مبنی بر این که خطر سلاح های استراتژیک یمن را از بین برده است،دروغ است و بزرگترین مغلطه در تاریخ نظامی منطقه و توهم است، این در حالی است که پایگاه ها و مواضع نظامی دشمن همگی در بانک اهداف ما قرار دارد.

 

 

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن که با خبرگزاری رسمی این کشور گفت  و گو می کرد، در پایان اظهار داشت فرماندهی وزارت دفاع و ریاست ستاد مشترک ارتش و فرماندهان نیروهای مسلح و امنیتی، تدابیر نظامی لازم را اتخاذ کرده اند تا هیچ فرصتی در برابر دشمن برای ضربه زدن به تشکیلات نظامی یمن فراهم نشود و ادعاهای متجاوزان درباره ضربه زدن به اهداف نظامی تنها برای توجیه حمله به محله های مسکونی یمن مطرح می شود.منبع:تسنیم

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات