گزارشی از تحقیقات کارشناسان پرونده سقوط یک هواپیمای بوئینگ متعلق به خطوط هوایی مالزی که 17 ژوئیه سال گذشته (2014) به هنگام عبور از آسمان شهر دونتسک اوکراین سقوط کرد، نشان می‌دهد که علت سقوط، اصابت موشکی ساخت رژیم صهیونیستی بوده است.

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نوشت: این گزارش غیررسمی که در اینترنت منتشر شده نشان می‌دهد که کارشناسانی که لاشه هواپیمای سقوط کرده را بررسی کرده‌اند، به این نتیجه رسیده‌اند که انفجاری که هواپیما را نابود کرده، نزدیک کابین خلبان بود و نقطه انفجار ویژگی خاص نظام هدایت‌کنندگی موشکی را دارد که به هواپیما اصابت کرده است.

پیش از این نیز مسئولان تحقیقاتی روسیه در این خصوص، 15 ژوئن گذشته (2015) اعلام کرده بودند که هواپیمای مسافربری مالزیایی که نزدیک شهر دونتسک سقوط کرد، با موشک هوا-هوا ساقط شده است.

«یِوگنی آغابوف» کارشناس مهندسی اوکراینی نیز پیش از این فاش کرده بود که یک هواپیمای بمب‌انداز وابسته به خطوط هوایی اوکراین از نوع «سو-25» روز 17 ژوئیه 2014 از فرودگاهی نزدیک شهر «دنیپروپتروفسک» خارج شده و حامل موشک‌های هوا‌به‌هوا خارج شده و بدون این موشک‌ها بازگشته است.

در ادامه گزارش این خبرگزاری روسی آمده است که «کارشناسان معتقدند که موشک «پیتون» (Python) ساخت اسرائیل است. موشکی که ویژگی‌های مذکور (در تحقیقات گروه محققان هواپیما) را دارد».

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات