وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم را به «سگی» تشبیه کرد که فقط پارس می‌کند اما گاز نمی‌گیرد.

آویگدور لیبرمن در مصاحبه با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» با انتقاد شدید از نتانیاهو خواستار کناره‌گیری وی شد و گفت بهتر است فرد دیگری جایگزین او شود.وی افزود: «ما درباره تمامی گزینه‌ها فقط حرف می‌زنیم بدون اینکه به حرف‌های خود عمل کنیم به همین دلیل دیگر کسی ما را جدی نمی‌گیرد و به ما ریشخند می‌زنند.»

 

لیبرمن به موضوع هسته‌ای ایران هم اشاره کرد و گفت: «نتانیاهو درباره این موضوع مانند یک سگ پارس کرد اما گاز نگرفت در حالی که اگر می‌خواست کاری کند باید می‌کرد.»

 

آویگدور لیبرمن یکی از منتقدان اصلی نتانیاهو است و انتقادهای شدید او نسبت به جنگ ۵۱ روزه غزه موجب استعفای او شد.

 

از سوی دیگر فعالان ضد صهیونیستی در ایتالیا نیز با برپایی تظاهراتی از نخست وزیر ایتالیا به دلیل «حمایت از سیاست‌های تل‌آویو» به شدت انتقاد کردند.

 

اعتراض به اهانت صهیونیست‌ها

 

هزاران نمازگزار فلسطینی نیز با برگزاری تظاهرات گسترده در مسجد الاقصی به اهانت اخیر شهرک‌نشینان صهیونیست به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و ورود آنها به این مسجد اعتراض کردند.

 

به گزارش ایسنا، نمازگزاران فلسطینی که از اهانت صهیونیست‌ها به خشم آمده بودند شعارهایی علیه تل‌آویو و شهرک‌نشین‌ها سردادند.

 

شهرک‌نشینان صهیونیست روزپنج‌شنبه با ورود به صحن‌های مسجد الاقصی باعث بروز تنش و درگیری با فلسطینیان شدند و پس از آنکه با واکنش نمازگزاران مجبور به خروج از این مسجد شدند شعارها و عبارات اهانت‌آمیزی نسبت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) سردادند.

 

تحریم اسرائیل

 

شورای روابط خارجی اروپا اما با انتشار گزارشی‌، از اتحادیه اروپا خواست تا روابط خود را با بانک‌ها و موسسات مالی اسرائیل قطع کند.

 

به گزارش قدس به نقل از خبرگزاری فلسطینی‌ معا، در گزارش شورای روابط خارجی اروپا آمده است: «اتحادیه اروپا از قوانین خود در تجارت با محصولات تولیدی در شهرک‌های رژیم صهیونیستی تخطی کرده است.»

 

گفتنی است کشورهای اروپایی طی چند ماه اخیر خواستار تحریم‌ شرکت‌هایی شده‌اند که خریدار محصولات اسرائیلی بوده‌اند.  این مسئله موجب افت بیش از ۵۰ درصدی سرمایه‌گذاری‌های خارجی در اسرائیل شده است.

 

روزنامه هاآرتص نیز اعلام کرد که اتحادیه اروپا به سازمان‌های مدافع تحریم اسرائیل ۱۰۰ میلیون یورو کمک می‌کند.

 

جنایات رژیم صهیونیستی کار را به جایی رسانده که مردم اروپا و آمریکا نیز از آنها متنفر شده و اقدام به تحریم کالاهای تولید شده در شهرک‌های صهیونیستی می‌کنند.

 

سایر رویداد‌ها

 

* رژیم صهیونیستی تظاهرات فلسطینیان‌ معترض به شهرک‌سازی اسرائیلی و دیوار حائل را به شدت سرکوب کرد که طی آن ده‌ها تن از فلسطینیان زخمی شدند.

 

* روزنامه وال استریت ژورنال نوشت؛ آمریکا قصد دارد یک جاسوس رژیم صهیونیستی را که به حبس ابد محکوم شده از زندان آزاد کند.

 

* وزارت بهداشت غزه اعلام کرد، ۵۱ درصد کودکان و ۳۱ درصد افراد بالغ ساکن غزه از تبعات ناشی از جنگ تابستان سال گذشته رنج می‌برند.

 

* کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی انگلیس هفته گذشته تعدادی از فرماندهان ارتش این رژیم را بازداشت و سپس آزاد کردند. 

 

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات