سفیر اسپانیا در دیدار با استاندار لرستان:

لرستان خبر: سفیر اسپانیا گفت: وزرای اسپانیا متشکل از سه وزیر، خارجه، اقتصادی و عمران کشور اسپانیا اوایل سپتامبر وارد ایران می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، پدرو ویینا ظهر امروز در دیدار با هوشنگ بازوند استاندار لرستان، اظهار داشت: وزرای اسپانیا متشکل از سه وزیر، خارجه، اقتصادی و عمران کشور اسپانیا اوایل سپتامبر وارد ایران می‌شوند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که بهترین سرمایه لرستان، مردمان آن هستند، افزود: براساس اطلاعاتی که استاندار لرستان درباره ظرفیت‌های لرستان ارائه دادند، در راستای بررسی ظرفیت‌هایی نظیر زغال سنگ، گاز و نفت، تیم کارشناسی از اسپانیا به لرستان اعزام می‌شود.

 

سفیر اسپانیا با اشاره به تأثیر توافق هسته‌ای بر روابط ایران و اسپانیا، عنوان کرد: کشور اسپانیا و ایران هیچ‌گونه ضدیتی با یکدیگر ندارند و با وجود این‌که قوانین تحریم پیش از توافق رعایت می‌شد اما این توافق می‌تواند روابط ایران و اسپانیا را تقویت کند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که هیچ‌گونه ایران‌هراسی در کشور اسپانیا وجود ندارد، تصریح کرد: اجرای توافق هسته‌ای می‌تواند به اقتصاد ایران و رونق آن کمک زیادی کند.

 

ویینا خاطرنشان کرد: با وجود این‌که از سال 2012 تاکنون وارداتی در زمینه نفت خام به اسپانیا نداشتیم اما با اجرای توافق‌نامه هسته‌ای واردات نفت خام از ایران به اسپانیا آغاز می‌شود.

 

وی بیان کرد: با توجه به این‌که 19 درصد درآمد اسپانیا از صنعت توریسم تأمین می‌شود، در دولت یازدهم میزان اعزام توریست از اسپانیا به ایران سه برابر شده است.

 

سفیر اسپانیا با اشاره به این‌که اسپانیا سومین کشور پذیرنده توریسم در جهان است، گفت: تحریم‌ها حجم مبادلات ایران را کاهش داده است و انتظار داریم که با اجرای توافق حجم مبادلات افزایش یابد.

 

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان در این نشست اظهار داشت: ما از سرمایه‌گذاران اسپانیایی استقبال کرده و زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری را در استان فراهم می‌کنیم.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که از توریست‌های اسپانیا استقبال می‌کنیم، افزود: بر اساس توافقنامه‌ای که انجام شده قرار است 50 تور لیدر پنج روزه امسال از ایتالیا به لرستان سفر کند.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: با انجام توافق هسته‌ای مردم و مسئولان جهان از آن استقبال کردند و با اجرای آن، جهان به حقانیت ایران پی می برد.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات