مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی بروجرد:

لرستان خبر: مسعود تقوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بروجرد گفت: ساعت 7 و 44 دقیقه صبح امروز از ایستگاه شماره دو این سازمان، گزارشی مبنی بر خروج دود از یکی از واحدهای تجاری دریافت شد.

به گزارش لرستان خبر،تقوی خاطر نشان کرد: بر این اساس نیروهای سه ایستگاه این شهرستان به محل حادثه اعزام و اقدام به اطفاء حریق کردند.

 

این مسئول ادامه داد: یکی از واحدهای طبقه سوم پاساژ الماس در خیابان بهار این شهرستان دچار حریق شده بود. با توجه به نزدیک بودن ایستگاه خیابان شهدا به محل حادثه، نیروهای این ایستگاه در کمتر از یک دقیقه به محل حادثه رسیدند.

 

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بروجرد بیان داشت: همچنین نیروها و ماشین آلات ایستگاه‌های مرکزی و شماره سه این شهرستان نیز به محل اعزام شدند.

 

تقوی با اشاره به اینکه اطفاء حریق بیش از یک ساعت به طول انجامید، ادامه داد: با مدیریت خوب بحران توسط نیروهای این سازمان از سرایت حریق به واحدهای مجاور جلوگیری شد.

 

وی با اشاره به اینکه علت وقوع آتش‌سوزی در دست بررسی است، تاکید کرد: البته خساراتی به نمای این مجتمع تجاری وارد شده است.

 

این مسئول در ادامه با اشاره رعایت نکردن نکات ایمنی و نبود سیستم ایمنی در این ساختمان تجاری، افزود: در دیواره‌ها و سقف واحدی که دچار حریق شده بود، نیز از PVC  استفاده شده بود که حریق‌زا است. اجناس موجود در این واحد تجاری دچار خسارت کلی شده‌اند، اما از بروز خسارت در دیگر واحدهای این مجتمع جلوگیری شد.

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد از صاحبان واحدهای تجاری خواست در ساعات پایانی کار و پیش از ترک محل، سیستم برق، گازو آب واحد را قطع کنند، تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

 

تقوی بیشترین عوامل آتش‌سوزی در واحدهای مسکونی و تجاری را موارد یاد شده عنوان و تصریح کرد: در بسیاری از مواقع، جرقه ناشی از خاموش و روشن شدن دستگاه‌های موجود در محل موجب آتش‌سوزی و خسارات و تبعات بعدی می‌شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات