مدیرکل حمل و نقل پایانه‌های لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل حمل و نقل پایانه‌های استان لرستان گفت: میزان تصادفات در ایام نوروز نسبت به دت مشابه سال قبل 13درصد کاهش داشته است. در صورتی که 74 درصد از تصادفات لرستان در روز رخ می‌دهد.

به گزارش لرستان خبر، نصرت‌الله حیدری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خردادماه امسال، هشت میلیون و 694 هزار و 54 مورد تردد وسایل نقلیه در جاده‌های لرستان صورت گرفته است،‌ گفت: از این میزان، 2 میلیون و 615 هزار و 748 مورد تردد مربوط به خودروهای سنگین بوده است.

 

وی با بیان اینکه پر ترددترین محور مواصلاتی لرستان در خرداد‌ماه جاده دورود چالانچولان بوده است،‌ ادامه داد: در این مدت، 347 هزار و 992 مورد تردد وسایل نقلیه در این محور صورت گرفته است.

 

مدیرکل حمل و نقل پایانه‌های استان لرستان بیشترین سرعت ثبت شده وسایل نقلیه در جاده‌های لرستان را در محور پلدختر خرم‌آباد عنوان کرد و گفت: بیشترین سرعت ثبت شده در این جاده، 103 کیلومتر بر ساعت بوده است.

 

وی میانگین سرعت ثبت شده در محورهای مواصلاتی لرستان را 81 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و ادامه داد: از 25 اسفند‌ماه سال گذشته تا پایان 15 فروردین‌ماه امسال 118 مورد تصادف در محورهای مواصلاتی به وقوع پیوسته که این آمار نسبت به سال 92 که 139 مورد بوده است، کاهش 15 درصدی را نشان می‌دهد.

 

حیدری تصریح کرد: نوروز امسال، 103 نفر بر اثر تصادفات مجروح شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد کاهش داشته است.

 

این مقام مسئول با اشاره به کشته شدن 15 نفر در تصادفات امسال در ایام نوروز متذکر شد، این آمار نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است.

 

وی اظهار کرد: ساعت اوج تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان از 18 تا 19 است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات