سرپرست پلیس فتا لرستان:

لرستان خبر: سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی لرستان گفت: پلیس فتا استان سارقان اینترنتی را که با سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد، اقدام به سرقت 9 میلیون ریال از حساب آنها کردند، دستگیر کرد.

به گزارش لرستان خبر، علی مرادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد گفت: پلیس فتا استان سارقان اینترنتی را که با سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد، اقدام به سرقت از حساب آنها می کردند، دستگیر کرد.

 

سرپرست پلیس فتا لرستان افزود: در پی شکایت دو شهروند مبنی بر اینکه برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی عنوان کرد: ماموران این پلیس، پس از آغاز تحقیقات در فضای سایبر و بررسی‌های علمی و کارشناسی، اسناد و مدارک الکترونیکی دو متهم را جمع‌آوری و پس از شناسایی دستگیر کردند.

 

این مسئول بیان کرد: دو متهم مبلغ 9 میلیون ریال از حساب شهروندان برداشت و جهت خرید شارژ استفاده کرده بودند. با اعتراف متهمان پرونده تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.

 

سرپرست پلیس فتا لرستان ضمن ارائه توصیه­های امنیتی به شهروندان گفت: شهروندان رمز کارت خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهند و از شماره‌هایی که قابل حدس زدن هستند، نظیر سال تولد، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنند.

 

وی به رعایت مسائل امنیتی به هنگام استفاده از خودپرداز تأکید کرد و افزود: مراقب افرادی باشید که به بهانه‌های مختلف دنبال شماره حساب، شماره کارت و رمزهای اول و دوم شما هستند تا از آن سوء استفاده کنند.

 

وی فعال کردن سیستم پیامک بانکی را برای کنترل موجودی حساب به طور مرتب لازم دانست و گفت: از یک رمز برای حساب‌های مختلف بانکی استفاده نکنند و هرگونه مغایرت را به بانک اطلاع دهند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات