سرپرست پلیس‌راه لرستان:

لرستان خبر: سرپرست پلیس راه لرستان گفت: تخطی از سرعت مطمئنه 52 درصد، انحراف به چپ 18 درصد، عدم توجه به جلو 12 درصد و عدم رعایت حق تقدم 10 درصد از دلایل تصادفات جاده‌ای را شامل می شوند.

به گزارش لرستان خبر، ‌مصطفی دالوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: در راستای جلب رضایتمندی مردم طرح نوروزی پلیس لرستان از 25 اسفند امسال تا 17 فروردین سال آینده اجرا می‌شود.

 

وی با اشاره به تصادفات جاده‌ای در لرستان، افزود: امسال میزان تصادفات جاده‌ای در لرستان 17.2 درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

سرپرست پلیس‌راه لرستان عنوان کرد: تخطی از سرعت مطمئنه 52 درصد، انحراف به چپ 18 درصد، عدم توجه به جلو 12 درصد و عدم رعایت حق تقدم 10 درصد از دلایل تصادفات جاده‌ای را شامل می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: در تصادفات جاده‌ای پنج درصد از متوفیان جاده‌ای و 14.5 درصد از مجروحان جاده‌ای کاهش نشان می‌دهد.

 

دالوند به دیگر تخلفات اشاره و بیان کرد: امسال در معابر برون‌شهری 25 درصد درزمینهٔ سرعت غیرمجاز، 12.6 درصد در انحراف به چپ و 17.8 درصد در سبقت غیرمجاز افزایش برخورد شده است.

 

وی میزان افزایش برخورد با تخلف تلفن همراه را 61 درصد اعلام و خاطرنشان کرد: امسال 550 دستگاه خودرو متخلف با مقدار خلافی بالای یک‌میلیون تومان توقیف‌شده و به پارکینگ منتقل‌شده است.

 

سرپرست پلیس‌راه لرستان گفت: 20 درصد تصادفات جاده‌ای در لرستان مربوط به سایر تخلفات بوده که افزایش نظارت در این زمینه 45.5 درصد بوده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات