معاون استاندار لرستان:

لرستان خبر: معاون امور عمرانی استاندار لرستان گفت: بخشی از اعتبارات عمرانی سال 94 باید برای تأمین تجهیزات آتش‌سوزی اختصاص یابد.

به گزارش لرستان خبر، محمد اصلانی ظهر امروز در جلسه ستاد حوادث استان لرستان اظهار داشت: مدیران و دستگاه‌ها فرهنگ‌سازی در زمینه محیط‌زیست را جدی بگیرند.

 

وی بر همکاری تشکل‌های مردم‌نهاد دوستدار محیط‌زیست تأکید کرد و افزود: در صورتی که احساس مسئولیت در سایه فرهنگ‌سازی در مردم و مسئولان افزایش یابد، اقدامات پیشگیرانه مطلوبی را می‌توان در زمینه حفظ محیط‌زیست پیگیری کرد.

 

معاون امور عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: با وجود این‌که عوامل فرمایشی و روند طبیعی در کاهش مواهب طبیعی نقش به‌سزایی دارد اما در صورت اضافه شدن عوامل انسانی به این عوامل کاهش دهنده، باید شاهد رخداد حوادث غیرقابل جبرانی باشیم.

 

وی بر لزوم برگزاری جلسات ویژه مقابله با آتش‌سوزی و ارائه دستورالعمل‌های لازم با توجه به شرایط طبیعی و امکانات موجود تأکید و تصریح کرد: با توجه به مهار شدن آتش‌سوزی در لرستان، لیست تجهیزات موردنیاز به وزارت کشور ارسال شود.

 

اصلانی ضمن تأکید بر این‌که بخشی از اعتبارات عمرانی سال 94 باید برای تأمین تجهیزات آتش‌سوزی اختصاص یابد، بیان کرد: با حضور دهیاران و بخشداران، در راستای حفاظت و صیانت از مناطقی که احتمال وقوع آتش‌سوزی بیش از 40 درصد در آن‌ها وجود دارد، شناسایی و قراردادهایی تدوین شود.

 

رضا آریایی، مدیرکل ستاد حوادث استانداری لرستان در این نشست اظهار داشت: با وجود این‌که بی‌توجهی‌های انسانی عامل 95 درصد آتش‌سوزی‌های رخ داده در استان هستند، اما تا‌کنون فرد یا افرادی در این زمینه به مراجع قضایی معرفی نشده‌اند.

 

وی افزود: با وجود آمادگی دادستان خرم‌آباد در راستای رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های خاطیان محیط‌زیست، تاکنون در زمینه عامل آتش‌سوزی‌ها پرونده‌ای به مراجع قضایی ارجاع داده نشده است.

 

مدیرکل ستاد حوادث استانداری لرستان عنوان کرد: باید سالانه اعتباراتی برای تجهیزات منابع طبیعی و محیط‌زیست در نظر گرفته شود و امکانات دستگاه‌های امدادی مرتبط به‌روز شوند.

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات