25 مهر آخرین گروه حجاج به ایران می‌آید؛

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیکر مرحوم حسینی خبرنگار شبکه خبر بین 87 پیکر انتقال‌یافته به کشور وجود دارد، گفت: متأسفانه هنوز پیکر رکن‌آبادی ــ دیپلمات پیشین کشورمان در لبنان ــ شناسایی و پیدا نشده است.

رکن‌آبادی

حمید محمدی که هم اکنون در عربستان سعودی به سر می‌برد در  درباره آخرین وضعیت شناسایی و انتقال پیکر جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا اظهار کرد: همان‌طور که قبلاً هم رئیس سازمان حج و زیارت خبر داده بود، بامداد امروز (سه‌شنبه) پیکر 87 نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا از فرودگاه جده به کشور انتقال یافت.

 

 

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت اضافه کرد: همچنان وضعیت 65 نفر از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا مشخص نیست و در حال انجام عملیات شناسایی پیکر این عزیزان هستیم.

 

 

محمدی در پاسخ به این سؤال "هویت اجسادی که بامداد امروز به کشور انتقال یافتند مشخص است یا خیر؟" افزود: اسامی این پیکرها مشخص است و به خانواده‌هایشان اعلام شده است.

 

 

به‌گفته معاون سازمان حج و زیارت بین پیکرهای اخیر انتقال یافته به کشور، پیکر خبرنگار شبکه خبر نیز وجود دارد اما هنوز پیکر مرحوم رکن‌آبادی شناسایی نشده است.

 

 

وی در خصوص آخرین وضعیت بازگشت حجاج ایرانی به کشور نیز گفت: هم اکنون حدود 10هزار زائر ایرانی در عربستان سعودی حضور دارند و 25 مهر آخرین پرواز بازگشت حجاج ایرانی به کشورمان انجام می‌شود.

 

 

بر اساس این گزارش، در حج امسال 64هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف شدند که متأسفانه 464 نفر از حجاج کشورمان در فاجعه منا، جان خود را از دست دادند.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات