استاندار لرستان گفت: مشکل برق 50 درصد از روستاهای سیل‌زده در شهرستان کوهدشت برطرف شده است.

هوشنگ بازوند ظهر امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: صبح امروز سیلابی شدیدتر از سیل دیروز به دلیل طغیان رودخانه شهرستان کوهدشت را در برگرفت که تمامی منازل واقع در مسیر خطر تخلیه شدند.

 

 

وی با اشاره به جان باختن سه نفر در حادثه سیلاب روز گذشته اظهار داشت: رئیس‌جمهور، معاون اول دولت و وزیر کشور در تماس‌های تلفنی پیگیر وضعیت سیل‌زدگان و مراحل امدادرسانی لرستان شده‌اند که جای تقدیر دارد.

 

 

استاندار لرستان گفت: علاوه بر شهرستان کوهدشت گزارش‌هایی از وقوع سیل با خسارات کمتر در شهرها و روستاهای پلدختر، نورآباد و دوره چگنی نیز ارسال‌شده است.

 

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های کوهدشت برآورد شده و خسارت منازل مسکونی و سایر بخش‌ها ازجمله حوزه کشاورزی در حال برآورد است.

 

 

بازوند عنوان کرد: روز گذشته یک هزار و 500 خانه در کوهدشت دچار آب‌گرفتگی شد و امروز نیز این تعداد به دو هزار واحد شهری و روستایی افزایش‌یافته است.

 

 

وی اظهار داشت: سیل همچنین سبب قطع شبکه آب‌رسانی 50 روستای شهرستان کوهدشت شده و در حال حاضر گروه‌های مختلف امدادی در حال پمپاژ و تخلیه آب از منازل مسکونی هستند و راه ارتباطی 65 روستا در کوهدشت و بخش‌های مربوطه قطع است.

 

 

استاندار لرستان افزود: هفت دهنه پل ارتباطی میان این روستاها با مراکز بخش و کوهدشت نیز تخریب‌شده که اکیپ‌های راه و شهرسازی در حال ترمیم این پل‌ها هستند.

منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات