مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: هویت جنازه کشف شده در دریاچه گهر مشخص شد و جسد مربوط به همان شخصی بود که ۹ سال پیش در این دریاچه مفقود شد.

به گزارش لرستان خبر، حمیدرضا نظیفی در رابطه با احراز هویت جسدی که بیست و نهم شهریورماه در دریاچه گهر پیدا شد اظهار داشت: با بررسی و معایناتی که از جسد مذکور انجام دادیم مشخص شد که این جسد مربوط به همان شخصی است که 9 سال پیش در دریاچه گهر غرق‌شده است.

وی با اشاره به اینکه جسد در زمان فوت 50 ساله بوده است، افزود: به علت شرایط اقلیمی حاکم بر دریاچه گهر، جسد دچار پدیده «صابونی‌شدن» می‌شود که همین سبب جلوگیری از فساد شدن جسد شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان عنوان کرد: ازآنجاکه پدیده صابونی‌شدن جسد سبب جلوگیری از فاسدشدن آن شده بود این جسد کاملاً قابل ارزیابی و بررسی بود.

وی بیان کرد:  خانواده این شخص غرق‌شده از تهران به شهرستان دورود آمده و با شواهد ظاهری که به تن داشت او را شناسایی کردند و جسد به آن‌ها تحویل داده شد.

نظیفی علت فوت را غرق‌شدگی اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه جسد قابل‌شناسایی بود دیگر نیازی به انجام آزمایش DNA نبود و جسد به خانواده وی تحویل داده شد.

گفتنی است بیست و نهم شهریور ‌ماه با پیدا شدن جسد یک مرد در دریاچه گهر دورود پیگیری برای احراز هویت آن آغاز شد و از آنجا که در سال‌های اخیر هیچ موردی از مفقودی در این دریاچه اعلام‌نشده است، عوامل نیروی انتظامی لرستان احتمال دادن که این جسد متعلق به شخصی باشد که سال 86 در این کنار این دریاچه مفقود شده است اکنون نیز جسد پیدا شده پس از گذشته چند سال سالم و تنها  از ساق پا به پایین و ساق دست به پایین آن از بین رفته است.

9 سال پیش با مفقود شدن یک نفر در دریاچه گهر خانواده وی پس از اینکه هیچ‌گونه اثری از وی پیدا نکردند در همان محل سنگ‌قبری به عنوان یادبود گذاشته تا سالی یکبار برای گرامیداشت در کنار آن حاضر شوند.
منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • samira

    سلام امکانش هست من اخبارتونو با ذکر منبع تو وبلاگم بذارم. وبلاگ من در رابطه با <a href="http://akharin-khabar.blog.ir/"> آخرین اخبار </a> هستش

نظرات