لرستان خبر از ضعف عمران شهری گزارش می دهد؛

مدت هاست که در شهر خرم آباد ساخت و تخریب پل های کوچک جداول به یک رویه ثابت نزد مجریان عمران شهری تبدیل شده است و شاید پایانی بر آن متصور نباشد

 

به گزارش لرستان خبر، شهر خرم آباد از زمان ثبت و آغاز به کار بلدیه تا به حال در گیر مشکل کمبود منابع مالی و امکانات مادی بوده است و دوره ای بر این شهر نگذشته است که در زمان بندی انجام پروژه ها و طرح های موجود حرفی از کمبود منابع مالی توسط مدیران آن گفته نشده باشد.

 

 

پس با وجود منابع محدود مالی شهرداری خرم آباد و دیگر مشکلات موجود این نهاد، دقت در انجام هر طرح عمرانی از جمله مطالعات امکان سنجی دقیق قبل از انجام پروژه ها و همچنین دقت در اجرای کار و همچنیین جلوگیری از اسراف در هنگام انجام طرح، از الزامات انجام هر طرح عمران شهری در خرم آباد است.

 

پل فلزی

 

انجام موفق و به موقع و با دقت و خالی از هر گونه ایراد بهترین تبلیغ برای ارگان انجام دهنده آن می باشد و استقبال مردم از انجام صحیح کارها بسیار بیشتر از تبلیغات در مجاز و فضای غیر حقیقی است.

 

 

شهردای خرم آباد در راستای انجام طرح هایی که زیر مجموعه فعالیت های تعریف شده خود می باشد با گزاره ساده اما لاینحلی به نام پل های روگذر کوچک مواجه است، پروژه ای که شاید انجام آن به تخصص فوق العاده ای نیازمند نباشد اما انجام این طرح در نقاط مختلف شهر با ایراداتی روبرو است که دست آخر به دلیل مشکلات ساختاری به صورت سریالی تخریب و احداث می شوند.

 

پل فلزی

 

فرشاد یوسفوند معاون عمرانی شهرداری خرم آباد در مورد مشکل غیر کارشناسی بودن پل های فلزی خرم آباد در گفت و گو با خبرنگار لرستان خبر اظهار داشت: مشکل تخریب مکرر پل های کوچک شهری در گذرهای خرم آباد موضوعی نیست که بتوان آن را کتمان کرد.

 

پل فلزی

 

وی با اشاره به علت ساخت و تخریب پل های کوچک در خرم آباد افزود: علت تخریب این پل ها به این دلیل است که اسکلت تشکیل دهنده  و ماده اصلی این پل ها فلز و تیر آهن است که از مقاومت لازم در برابر فشار و وزن سنگین برخوردار نیست.

 

پل فلزی

 

معاون عمرانی شهرداری خرم آباد با اشاره به ایرادات ساختاری پل های فلزی بیان کرد: پل های فلزی گذرهای خرم آباد برای عبور سواری و ماشین های سبک پیش بینی شده است و زمانی که وسایل حمل و نقل سنگین از روی آن ها عبور می کنند به دلیل فشار به وسط پل دو سوی تیر آهن در دو قسمت تکیه گاه به سمت بالا حرکت می کنند و سبب ترک و در نهایت تخریب پل می شود.

 

پل فلزی

 

وی با تایید غیر کارشناسی بودن طرح و اجرای این پل ها برای گذرهای خرم آباد عنوان کرد: اینجانب به مدت بیش از 12 سال در عرصه کارهای عمرانی مدیریت کرده ام و در این مدت هم نقاط مثبت و منفی در کارنامه ام داشته ام و حالا هم نمی توانم مدیران قبل از خود را مقصر صد درصد معرفی کنم ولی در هر حال احداث اکثریت پل های فلزی رویه ای بوده که قبل از من وجود داشته است.

 

پل فلزی

 

یوسفوند تصریح کرد: در نامه ای که به مناطق سه گانه شهری خرم آباد نوشته ام از آن ها خواسته ام که به جای استفاده از پل های فلزی از دال بتنی مستحکم استفاده کنند که توانایی حمل هر نوع باری را دارند و خواهید دید که دیگر در هیچ گذر، کوچه و خیابانی در سطح شهر خرم آباد، شاهد احداث پل های عبوری بر روی جداول به شکل اسکلت فلزی نخواهیم بود.

 

 

 

هر چند احداث پل های فلزی در بعضی مناطق خرم آباد دوباره گزارش شده است اما امیدواریم یک بار برای همیشه و برای همه پروژه ها، طراحی و اجرای پل های فلزی کوچک بر روی کانال و جداول خرم آباد به شکل استاندارد انجام شود و علاوه بر جلوگیری از حیف و میل بیت المال، مردم را از شر مشکلات تخریب و احداث مکرر نجات دهند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

  

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • کارمندان متعصب

  سلام
  بابام خدا رحمتش کنه تعریف میکرد:
  3دسته بودند : یک دسته زمین رو میکند ، یک دسته وسیله کار میگذاشت و یک دسته چاله کنده شده رو پر میکرد

  یک روز اومدند دیدند یک دسته چاله میکنه دسته دیگه چاله رو پر میکنه

  موضوع رو که جویا شدند دیدند دسته ای که قرار بوده وسیله کار بگذاره نیومده

  و اینچنین بود که همیشه شهر خوب با مردمی شریفدر خرم آباد ...

 • کشوری _کاچیران

  مشگل اصلی در شهرداری های خرم آباد،عدم داشتن تجربه کافی بعضی مهندسین ناظر است که
  خود بلد نیستند درست نظارت و عمل کنند ، نمونه‌هایی دارمکه درصورت لزوم ،حاظر به نشان دادن چندین مورد از آنها هستم.

 • دکتری عمران

  همین حرف غیر فنی است ( در نامه ای که به مناطق سه گانه شهری خرم آباد نوشته ام از آن ها خواسته ام که به جای استفاده از پل های فلزی از دال بتنی مستحکم استفاده کنند که توانایی حمل هر نوع باری را دارند و خواهید دید که دیگر در هیچ گذر، کوچه و خیابانی در سطح شهر خرم آباد، شاهد احداث پل های عبوری بر روی جداول به شکل اسکلت فلزی نخواهیم بود.) واقعا متاسفم

نظرات