معاون استاندار لرستان گفت: مدیر شرکت پارسیلون خرم‌آباد قول داده از اردیبهشت‌ماه پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران را آغاز کند.

به گزارش لرستان خبر، کارخانه پارسیلون خرم‌آباد که روزی از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدی استان لرستان به شمار می‌رفت با واگذاری به بخش خصوصی این کارخانه نیمه تعطیل‌ شده و کارگران آن با مشکل عدم پرداخت مطالبات مواجه هستند به ‌طوری‌که چند سال است 19 ماه مطالبه عقب‌افتاده خود را دریافت نکرده و بارها اعتراضات خود را اعلام کرده‌اند ولی تاکنون نتیجه‌ای برای آن‌ها نداشته است.

در روز گذشته گزارشی در راستای وضعیت فعلی این کارخانه و مشکلات کارگران با عنوان قلب صنعت ۴۰ساله لرستان در آستانه توقف/ کارگران کارخانه پارسیلون ۱۹ ماه حقوق نگرفته‌اند

منتشر کرد که در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان، مسئولان استان به این موضوع واکنش نشان دادند.

مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری لرستان شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در جمع خبرنگاران در راستای مشکلات شرکت پارسیلون خرم‌آباد اظهار داشت: باید تصمیمات اساسی برای خروج از وضعیت فعلی شرکت پارسیلون بگیریم و استاندار لرستان نیز با جدیت پیگیر این موضوع هستند.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی درزمینهٔ شرکت پارسیلون برگزارشده افزود: یک بخش این جلسات مربوط به تأمین حقوق معوقه کارگران بوده که مدیر شرکت قول داده است از اردیبهشت‌ماه پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران را آغاز کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری لرستان با بیان اینکه برای خروج از این روند و تعیین تکلیف شرکت پارسیلون امروز نشستی برگزار شد عنوان کرد: این شرکت طی روزهای اخیر تعیین تکلیف می‌شود چرا که اگر روندی که در 10 سال گذشته داشته به همین شکل ادامه پیدا کند عدم اشتغال متناسب با ظرفیت اسمی که بنا بود داشته باشد، عدم تولید با ظرفیت مناسب، عدم پرداخت مطالبات کارگران و نارضایتی پیش‌آمده بین کارگران این واحد اثرگذار ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه استاندار لرستان گلایه‌هایی از واگذاری‌های غیراصولی در استان داشتند باید گفت که صحبت‌های استاندار کارشناسی شده است، اگر ظرفیتی به کسی واگذار کنیم که اهلیت نداشته یا دستگاه‌های اجرایی مسیر فعالیت آن واحد را تسهیل نکنند و در تأمین سرمایه کوتاهی کنند مشکلات سر راه تولید حل نمی‌شود.

غضنفری تصریح کرد: مشکلات سر راه تولید در استان لرستان ناشی از کار غیرکارشناسی، کج‌سلیقگی و عدم تناسب آن ظرفیت با منابعی که باید در اختیار داشته باشد است.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم این روند را حداقل در واحدهای ایجادی جدید داشته باشیم و باید آن‌ها را ساماندهی کنیم خاطرنشان کرد: چون سرمایه‌گذاری در این واحدها انجام و یک منبع مالی هزینه شده پس نباید رها شود.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • ناشناس

    لطفا منبع خبر رو بزنید
    مشخص نشده خبر متعلق به کدوم سایته؟

نظرات