در جلسه شورای شهر خرم‌آباد

۴ میلیارد تومان اعتبار در جلسه شورای شهر خرم‌آباد برای دفع آبهای سطحی شهر خرم‌آباد مصوب شد.

شامگاه یکشنبه در جلسه شورای شهر خرم‌آباد با موضوع واگذاری 600 میلیون تومان در راستای اجرای طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر خرم‌آباد منوط به برگزاری مناقصه عمومی موافقت شد و  نامه دیگری در زمینه تخصیص چهار میلیارد تومان اعتبار در راستای دفع آب‌های سطحی شهر خرم‌آباد مطرح و مصوب شد تا دو میلیارد تومان از این مبلغ از محل استانداری لرستان و دو میلیارد تومان دیگر از محل بودجه سال آینده شهرداری تأمین شود.

یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم‌آباد در این جلسه با بیان اینکه مطالعه فاز صفر و یک آب‌های سطحی این شهر سال 73 توسط یک شرکت انجام‌ شده است اظهار داشت: هم اکنون مطالعات فاز دو این طرح باقی‌مانده و شرکت مهندسین مشاور طیف بازتاب قبول کرده که با اخذ 600 میلیون تومان مطالعات باقی‌مانده را انجام دهد.

وی افزود: هیچ اصراری نداریم که این طرح به شرکت خاصی واگذار شود بنابراین ترجیح دادیم این طرح را به نیروهای بومی استان واگذار کنیم.

محمد حسین‌پور رئیس شورای شهر خرم‌آباد نیز در این جلسه خواستار این شد که پروژه مطالعه آب‌های سطحی شهر خرم‌آباد را شهردار این شهر به مناقصه عمومی بگذارد.

وی عنوان کرد: اعضاء شورا با واگذاری طرح مطالعه آب‌های سطحی شهر خرم‌آباد به‌صورت مناقصه عمومی با این موضوع مخالفتی ندارد.

رئیس شورای شهر خرم‌آباد با اشاره به اینکه لازم است شرکتی طرح مطالعه آب‌های سطحی شهر خرم‌آباد را انجام دهد بیان کرد: لازم است شرکت مذکور در این زمینه تجربه کافی داشته و نسبت به مطالعه آب‌های سطحی دو شهر دیگر نیز اقدام کرده باشند.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات