اولین نطق مجلس بر علیه بنی صدر

این مسأله «خط من» عده‌ای را آزرده خاطر کرده است. ما تو را تقویت می‌کنیم ولی شما گاهی با بیان کردن مسائلی یا واژه‌هایی ممکن است موجب تضعیف خودتان بشوید. ما یک خط داریم که آن هم با خون‌های پاک شهیدان به وجود آمد، خط مقدس امام، رهبر عالیقدر است

شهید رحیمی در جلسه چهل و یکم مجلس شورای اسلامی که 9 شهریور ماه سال 59 برگزار شد اولین نطق علیه بنی‌صدر را ایراد کرد که فردای آن روز در روزنامه‌ها انتشار یافت.

بسم‌ ا... ‌الرحمن ‌الرحیم

با سلام و درود بر رهبر عالی‌قدر انقلاب اسلامی و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، خون بهای شهیدان و با درود بر نمایندگان محترم و شریف ملت نجیب ایران مطالبی را با توجه به ضیق وقت تقدیم می‌دارم. آنچه که قبلاً لازم است عرض کنم تسریع در معرفی کابینه آنچه که ملت ایران منتظر آن است.

با توجه به اینکه جناب برادر عزیزمان مرد زجر دیده و صابر نخست وزیر محبوب جناب رجایی تصمیم دارند کابینه خود را از افراد صالح در خط امام معرفی کنند و ما وفاداری ایشان را می‌دانیم و صدق و صفای ایشان را آگاهیم پس چرا برادر عزیزمان رئیس محترم جمهور که ما بعد از آنکه امام امت فرمود این شخص برنده را باید تأئید کرد با اینکه به ایشان رأی ندادیم به عنوان یک وظیفه الهی تأیید و تقویت کردیم.

من عرض می‌کنم و خطاب می‌کنم جناب برادر آقای بنی صدر رئیس جمهور محترم که بعد از امر امام تو را تقویت کرده و می‌کنیم. این مسأله «خط من» عده‌ای را آزرده خاطر کرده است. ما تو را تقویت می‌کنیم ولی شما گاهی با بیان کردن مسائلی یا واژه‌هایی ممکن است موجب تضعیف خودتان بشوید. ما یک خط داریم که آن هم با خون‌های پاک شهیدان به وجود آمد، خط مقدس امام، رهبر عالیقدر است. هیچ خطی نباید به عنوان «خط من» عنوان شود که هرگز موجب پذیرش نیست. جمله دیگر برادر عزیزمان آقای بنی‌صدر زیاد عنوان می‌فرمائید و متکی هستید به یازده میلیون رأی ... مردم اگر رأی به کسی بدهند بر اساس عشق به امام است. اگر من طلبه در اینجا پشت این تریبون صحبت می‌کنم از برکات اخلاص رهبر بزرگمان می‌باشد و الا من طلبه کجا و تریبون مجلس شورای اسلامی خون بهای شهیدان.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات