ما که از بس گفتیم خجالت می کشیم ...

در انتهای خیابان گلستان نهم منطقه دره گرم شرقی، لوله آبی وجود دارد که گویا حل مشکل آن از حل معادلات هسته ای هم مشکل تر شده است. این لوله آب در 4 ماه گذشته بیش از چهار مرتبه شکستگی داشته است.

به گزارش لرستان خبر، شاهد شکستگی های متعدد لوله آب در منطقه ای از دره گرم، هم ساکنین این محله اند و هم این پایگاه خبری. در آخرین روز تیر ماه سال جاری، گزارشی کار کردیم با عنوان «کوچه‌های «دره‌گرم» در فصل بی‌آبی، سیراب شدند» که نشان می داد این لوله، دو بار به فاصله ده روز، آن هم دقیقا در یک نقطه دچار شکستگی شده بود. در آن روزهای گرم که هر لیوان آب، غنیمتی به حساب می آمد ، صدها لیتر آب در کوچه های این منطقه سرگردان بود.

 

 

حال بعد از گذشت حدودا سه ماه، یک هفته ای هست که آب دوباره از دل این زمین بیرون زده و کسی هم نیست تا چاره اش کند.

 

20151111_095317

تکرار چندباره این اتفاق در همین یک نقطه، به ما جسارت می دهد که دلیل این مشکل را فقط در دو موضوع جستجو کنیم: یا ابزار و تجهیزات بکارگرفته شده برای ترمیم این معضل غیر استاندارد و نامناسبند یا پیمانکار و کارگر این پروژه از درد بی وجدانی و بی مسئولیتی رنج می برند.

 

آن روزها که آب کیمیا بود چاره ای برای این مشکل نکردند؛ امروز که ال نینو مهمان شهرمان شده و از آسمان و زمین باران می بارد دیگر بعید است کسی مهار این چشمه ناخواسته را در اولویت ببیند.

 

قابل ذکر آنکه ساکنین این محله اغلب از افت فشار آب در رنج هستند.

20151111_095252

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات