لرستان خبر گزارش می دهد؛

بارش شدید برف در شهرستان دورود از ظهر دیروز آغاز و پس گذشت ساعاتی سراسر این شهر سفیدپوش شد.

به گزارش لرستان خبر، سرپرست اداره هواشناسی دورود با اشاره به بارش باران و برف در حوزه این شهرستان اظهار داشت: در پی ورود سامانه بارشی جدید به حوزه شهرستان دورود طی امروز شاهد بارش 34 میلی‌متری باران و برف در این شهرستان بودیم، که نوع بارش در سطح شهر به‌صورت باران بوده و بعد از ساعاتی شاهد بارش سنگین برف بوده‌ایم.

 

عیدی‌سالاروند بارش برف را در شهرستان دورود را سنگین توصیف کرد، و گفت: میزان بارش برف تاکنون در سطح شهر 10 سانتی‌متر و در ارتفاعات 30 سانتی‌متر اندازه‌گیری شده است، ضمن اینکه آب حاصل از بارش این میزان برف برابر با 22 میلی‌متر می‌شود.

 

 

 

 

 

افزایش 30 درصدی بارش‌ها در دورود

سالاروند در ادامه با اشاره به مجموع بارش‌های امسال خاطرنشان کرد: میزان بارش‌ها در سال 94 تاکنون 509 میلی‌متر بوده است و این در شرایطی است که میزان بارش مدت مشابه سال گذشته برابر با 356 میلی‌متر است که این میزان نشان از رشد 30 درصدی بارش‌ها در سال جاری است.

وی با بیان اینکه میزان بارش در سال زراعی جاری تاکنون در شهرستان دورود معادل 321 میلی‌متر است، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 38 درصدی همراه بوده است.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه در آذرماه سال 93 در حوزه شهرستان دورود 58.5 میلی‌متر بوده است، گفت: این در شرایطی است که در آذرماه سال جاری در شرایطی که تنها 22 روز از این ماه سپری شده است، تاکنون در شهرستان دورود 102 میلی‌متر بارش صورت گرفته است که این میزان رشد 43 درصدی بارش‌ها در آذرماه را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون 82 درصد میزان بارش بلندمدت 15 ساله را پشت سر گذاشته‌ایم، تصریح کرد: این در شرایطی است که سه ماه دیگر از سال باقی‌مانده است و پیش‌بینی می‌کنیم 110 میلی‌متر باقی مانده از این میانگین بلندمدت را پر و بیش از آن بارش در سطح شهرستان تا پایان سال داشته باشیم.

به گزارش فارس، بارش برف در حوزه شهرستان دورود همچنان ادامه داشته و بارش این نعمت الهی باعث خوشحالی مردم این شهرستان شده است.


منبع :فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات