کلیسای ۱۰۰ساله امروزه تبدیل به یکی از هیجان‌انگیزترین زمین‌های اسکیت در جهان شده است.

 

کلیسا

 

کلیسای سانتا باربارا در اسپانیا 100 سال عمر دارد و در حدود 50 سالی می‌شود که رها شده و رو به نابودی بود. در این میان گروهی اسکیت سوار که به دنبال زمینی برای تمرین حرکت‌های نمایشی بودند و تصمیم گرفتن این سازه قدیمی را به مکانی متفاوت برای تمرین‌های خودشان تبدیل کنند. این تصمیم که در ابتدا تنها برای دست یافتن به زمینی مناسب بود، رفته رفته به خاص‌ترین و هیجان‌انگیزترین زمین اسکیت در دنیا بدل شد.

 

این کلیسای خصوصی در سال 1912 و توسط یک طراح اتریشی به نام مانوئل دل‌بوستو برای گروهی از تجار همان منطقه از شهر ساخته شده بود. اما به دلیل جنگ داخلی افرادی که در این منطقه بودند، رفتند و کلیسا نیز به حال خودش رها شد. اواخر سال 2000 گروهی که کلیساهای رها شده را خریداری می‌کردند تا به آن‌ها رسیدگی کنند، سر از کلیسای سانتا باربارا در آوردند.

 

 

آن‌ها مدتی روی این طرح که چه ایده‌ای را در کلیسا پیاده کنند، فکر کردند و در نهایت به فکر زمین اسکیت افتادند و برای این کار از کمک‌های مردمی و علاقه‌مندان استفاده زیادی کردند تا بتوانند این کلیسای اسکیت‌دار را در سال 2012 افتتاح کنند.

 

 

البته این گروه برنامه‌هایی برای بازسازی کلیسا بعد از اینکه اجرای طرح زمین اسکیت مورد توجه قرار گرفته بود را در دستور کار دارد. همچنین فضاهای داخلی این کلیسا برای اینکه بیشتر جوانانه باشد، از رنگ‌های روشن و طرح‌های هندسی استفاده شده، البته نور طبیعی که از پنجره‌های کلیسا نیز وارد می‌شوند، روی این رنگ‌ها تاثیر می‌گذارد.

 

 

منبع:مجله مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات