سامانه‌‌ موشکی اس۳۰۰ روسی و سامانه موشکی باور۳۷۳ در رژه نیروهای مسلح در تهران به نمایش عمومی گذاشته شدند.

 سامانه‌‌ موشکی اس300 روسی و سامانه موشکی باور373 که به سامانه موشکی اس300 ایرانی معروف است در رژه صبح امروز نیروهای مسلح در تهران به نمایش عمومی گذاشته شدند.

 

ایران 4 گردان اس300 از روسیه خریداری کرده که به‌گفته روس‌ها تاکنون نیمی از این خرید (معادل 2 گردان) تحویل ایران شده است. هر گردان اس300 شامل 4 پرتابگر 4تایی موشک، رادارها، پست فرماندهی و ادوات جانبی دیگر است.

 

براساس این گزارش، اس300 در حال حاضر یک خانواده است و انواع مختلفی از این سامانه با کاربردهای متفاوت در وزارت دفاع روسیه تولید شده است. هم‌اکنون اس300 پی‌ام‌یو (S-300PMU) به‌عنوان یکی از مرگبارترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های موشکی خانواده اس300 شناخته می‌شود. آن‌‌طور که روس‌ها اعلام کرده‌اند، زمان آماده‌سازی این نوع از سامانه‌ها، حدود 5 دقیقه‌ است که این خود یکی از ویژگی‌های مهم سامانه موشکی اس300 پی‌ام‌یو به شمار می‌رود.

یکی از بهترین مدل‌های سری P سامانه موشکی اس300، سامانه‌های پی‌ام‌یو2 هستند که رادار کشف هدف این سامانه 64N6E2 Big Bird نام دارد و می‌تواند حدود 200 هدف را کشف کند. رادار رهگیری این سامانه نیز می‌تواند همزمان 12 هدف را رهگیری کرده و اطلاعات به‌دست آمده را به رادار کنترل آتش یا همان رادار درگیری سامانه موشکی منتقل کند.

 

برد درگیری با اهداف توسط سامانه موشکی اس300، 200 کیلومتر اعلام شده است.


منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات