نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهم تنها یک صدم درصدی لرستان از منابع آبی کشور گفت: ما با وزارت نیرو بر سر تخصیص آب دعوا داریم.

به گزارش لرستان خبر، محمدرضا ملکشاهی راد صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران بر لزوم ایجاد فرهنگسرا در خرم آباد تاکید کرد و اظهار داشت: ایجاد فرهنگسرا در شهر جزء آرزوهای مردم بوده که لازم است مسیر دست یابی به منابع آن پیدا شود.

سهم ۸۴ میلیارد تومانی مالیات بر ارزش افزوده خرم آباد

وی آتش سوزی رخ داده در پاساژ قائم خرم آباد را یک هشدار به مجموعه شهرداری دانست و گفت: از بین تمام کاسبان این پاساژ تنها ۱۲ کاسب از بیمه استفاده کرده بودند ما بقی آن ها فاقد بیمه بوده اند با این حال باید برای آن ها امنیت اقتصادی فراهم شود.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع حفاظت از پاساژهای شهر باید توسط شهرداری مدیریت شوند، افزود: امروز صبح در فرمانداری خرم آباد جلسه ای با ۷۰ کسبه پاساژ قائم برگزار خواهد شد که در آن تصمیمات لازم برای تعیین تکلیف وضعیت آن ها اتخاذ می شود.

ملکشاهی یکی از پیگیری های مجمع نمایندگان استان را احیاء کارخانجات و مراکز تولیدی، کارگاه ها و بنگاه های کوچک دانست و بیان داشت: باید کاری کنیم ارزش افزوده ناشی از فروش کالا و خدمات در شهرهای استان افزایش یابد.

وی مبلغ کل مالیات بر ارزش افزوده در کشور را ۱۰ هزار میلیارد تومان برشمرد و اضافه کرد: سهم خرم آباد از این مبلغ ۸۴ میلیارد تومان است و با این پول شهر ساخته نمی شود.

بندر خشک خرم آباد ایجاد شود

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی یکی از برنامه های لحاظ شده در برنامه ششم توسعه را واگذاری اماکن میراث فرهنگی به بخش خصوصی دانست و گفت: باید در راستای رونق بخش خصوصی به ویژه در حوزه گردشگری شهر خرم آباد اقدامات اساسی صورت گیرد تا این امر موجب افزایش ارزش افزوده در شهر شود.

ملکشاهی راد یادآور شد: مطابق لایحه دولت شهر خرم آباد در حال تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی است که با این اقدام امتیازات زیادی به شهر داده می شود.

وی بر لزوم پیگیری برای ایجاد بندر خشک در خرم آباد تاکید کرد و افزود: با ایجاد بندر خشک علاوه بر فعال شدن گمرگ میزان ارزش افزوده از محل کالا و خدمات بالا خواهد رفت.

ما با وزارت نیرو بر سر تخصیص آب دعوا داریم

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی در خصوص احداث سد زیبا محمد عنوان کرد: احداث این سد در مجلس هشتم تصویب شد ولی دولت نخواست در لرستان اقداماتی در حوزه آب انجام دهد و این امر موجب دعوای ما با وزارت نیرو شده است.

ملکشاهی راد با ابراز تاسف از اینکه تنها یک صدم درصد ذخیره آب کشور در لرستان است، افزود: هنوز شبکه های پایین دست سدهای استان آماده نیست و هیچ سدی در لرستان هیچ زمینی را آبیاری نمی کند در حالی که تنها ۲۳ درصد از زمین های استان آبی است.

وی با بیان اینکه ما با وزارت نیرو بر سر تخصیص آب دعوا داریم، ادامه داد: مطابق مذاکراتی که با یک سرمایه گذار لرستانی انجام داده ایم این سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده که نسبت به ساخت سد زیبا محمد اقدام کند و قرار است استاندار لرستان مناقصه آن را برگزار کند.منبع: مهر
انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • ناشناس

    شما که الحمدلله به آب و نان و پیمانکاری و همه چیز رسیده ای و در تهران هم آژانس و هجره داری آقازاده های بسیار مقیدد روبراه شده است

نظرات