جوانان برای کار راهی استان‌های دیگر شدند؛

شهرستان محروم دلفان سهم اندکی از اشتغال استان لرستان را دارد تا این امر موجب شود که آستان قدس رضوی برای احداث یک کارخانه سرم‌سازی در این منطقه پیش‌قدم شود.

به گزارش لرستان خبر، فراهم کردن زمینه‌های ایجاد اشتغال برای جوانان نقش مهمی در تأمین آینده‌ای روشن برای این قشر تأثیرگذار از جامعه دارد و باید متولیان امر در این زمینه تمام تلاش خود را در راستای تحقق این مهم به‌کارگیرند و مانع از ایجاد مشکلات متعدد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ناشی از بیکاری جوانان شوند.

شهرستان دلفان صادرکننده کارگران ساختمانی

موضوع بیکاری و نرخ بالای آن در شهرستان دلفان امروز دیگر به یک سوژه تکراری برای رسانه‌ها تبدیل‌شده است تا این شهرستان به دلیل نبود اشتغال به  یکی از مهم‌ترین صادرکننده‌های کارگران ساختمانی به سایر شهرهای بزرگ کشور تبدیل‌شود و جوانان آن با هزاران مشقت برای کسب روزی حلال برای تأمین مایحتاج زندگی روزگار را به‌سختی سپری می‌کنند.

جوانان تحصیل‌کرده شهرستان دلفان در رشته‌های مختلف دانشگاهی پس اتمام تحصیلات خود باید سالیان سال در انتظار اشتغال خود بمانند تا شاید در آینده همچون جوانان دیگر استان‌های کشور کانون گرم خانواده را تشکیل داده و دیگر نگران آینده خود و خانواده‌شان نباشند.

انتشار خبر احداث گاوداری شش هزار رأسی در دلفان که استارت آن زده شد موجی از خوشحالی را در بین مردم این منطقه به وجود آورد و از اینکه با ایجاد این طرح بزرگ تولیدی زمینه اشتغال پایدار تعدادی از فرزندانشان فراهم می‌شود بسیار خوشحال شدند.

کارخانه سرم‌سازی در دلفان احداث می‌شود

پس از فراهم شدن اجرای این طرح بزرگ اقتصادی نوید یک خبر مهم اقتصادی و اشتغال‌زایی را برای این دیار محروم و بیکار شهرستان دلفان به گوش می‌رسد و آن نهایی شدن ساخت اولین  کارخانه « سرم‌سازی» استان لرستان در شهرستان دلفان است.

یکی از کارشناسان غذا و دارو معتقد است سرم از پرمصرف‌ترین داروهای کشور است و می‌گوید: روزانه افراد زیادی برای خرید سرم به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند اما با توجه به ناکافی بودن نمی‌تواند پاسخگوی نیاز همه مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه تولید سرم یکی از نیازهای اساسی کشور است می‌گوید: بر این اساس به نظر می‌رسد اگر برنامه‌ریزی برای تولید تجاری  کارخانه سرم‌سازی دلفان هر چه سریع‌تر آغاز شود، بار بزرگی از قطب غرب کشور برداشته خواهد شد.

این کارشناس غذا و دارو با تأکید بر اینکه قیمت داروها ازجمله سرم بالا است ادامه می‌دهد:  تولید سرم پرهزینه بوده لذا برای کاستن هزینه باید مکان انتخابی ازنظر جغرافیایی قابلیت دسترسی بالایی به استان‌های هم‌جوار داشته باشد به شکلی که دسترسی برای توزیع داخلی و خارجی راحت و کم‌هزینه باشد که این امر در جغرافیای دلفان بارز است.

آستان قدس رضوی به کمک اشتغال دلفان می‌آید

جعفر طولابی فرماندار دلفان نیز دراین‌باره  می‌گوید: پس از تلاش‌های فراوان خوشبختانه با همکاری آستان قدس رضوی طرح مهم سرم‌سازی که زمینه‌ساز ایجاد اشتغال در شهرستان محروم دلفان خواهد بود در این شهرستان احداث می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت به‌تمامی تعهدات خود برای هر چه سریع‌تر شروع شدن عملیات اجرایی این کارخانه پایبند خواهد بود می‌گوید: علاوه بر این طرح ما بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی را فراهم کرده‌ایم و امیدواریم با این روند و موقعیت استراتژیک شهرستان که در میان سه استان لرستان، همدان و کرمانشاه قرارگرفته به یکی از قطب‌های مهم تولیدی تبدیل شود.

فرماندار شهرستان دلفان با اشاره به اینکه این طرح هم‌اکنون در مرحله جانمایی مکان مناسب برای احداث هرچه سریع‌تر آن است می‌گوید: با توجه به جدیت و مهم بودن این طرح این نوید را به مردم دلفان خواهیم داد که این طرح در کمترین مدت‌زمان ممکن در این منطقه محروم احداث شود و صنعت دارویی در دلفان رسماً آغاز شود.

به‌هرروی احداث و ایجاد این‌گونه طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی علاوه بر اینکه موجب رشد و شکوفایی اقتصاد منطقه خواهد شد بخش کوچکی از نیاز سرم دارویی کشور نیز در شهرستان دلفان تأمین خواهد شد و این موضوع می‌تواند خبر خوش و نویدبخش ورود دلفان به صنعت دارویی باشد که امیدواریم نظیر این‌گونه طرح‌ها را در این منطقه از دیار اسلامی ایران در آینده شاهد باشیم.

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات