چند ساعت پس از تودیع؛

وزیر نیرو چند ساعت پس از تودیع محمد بهزاد و خداحافظی با وی به عنوان معاون وزیر در امور برق و انرژی، در تصمیمی جدید وی را در این سمت ابقا کرد.

در نشست عصر امروز (شنبه) شورای مدیران برق، محمد بهزاد توسط مجید نامجو، وزیر نیرو در سمت معاون برق و انرژی این وزارتخانه ابقا شد.

پس از موافقت با تقاضای بازنشستگی بهزاد، براساس آن چه" بنابر مصالح وزارت نیرو" اعلام شده است، مقرر شد" خدمات ایشان کماکان در جایگاه معاونت برق و انرژی این وزارتخانه تداوم یابد. "

وزیر نیرو در نشست شورای مدیران برق با اعلام این انتصاب، برای موفقیت و استمرار خدمات بهزاد و خانواده بزرگ صنعت برق ابراز امیدواری کرد.

خبر کنارگذاشته شدن بهزاد از وزارت نیروی مجید نامجو، تنها سه روز پس از آن رسانه ای شد که معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به نمایندگی از صنعت برق کشور از رییس جمهوری نشان خدمت دریافت کرد.

بهزاد که در ماه های اخیر نسبت به گذشته به طور مشهودی ارتباط کمتری با رسانه ها برقرار می کرد، پس از چندین بار شایعه جدا شدن از وزارت نیرو بالاخره از این وزارتخانه با عنوان" بازنشستگی" رفت تا همایون حائری مدیرعامل کم صحبت توانیر با حفظ سمت سرپرستی این معاونت را نیز عهده دار شود. این درحالی است که سابقه فعالیت بهزاد در صنعت برق به بیش از ۴۱ سال می رسد و بازنشستگی وی در شرایطی که تنها چندماه به پایان فعایت وزارت نیروی دولت دهم باقی مانده است اندکی جای سئوال بود.

مراسم معارفه حایری، سرپرست جدید معاونت امور برق و انرژی و تودیع بهزاد، معاون پیشین امور برق و انرژی وزارت نیرو امروز (شنبه) با حضور وزیر نیرو و در سکوت رسانه ای برگزار شد. در این مراسم، لوح قدردانی از فعالیت های معاون پیشین امور برق و انرژی توسط وزیر نیرو به محمد بهزاد اعطا شد.

به گزارش ایسنا، محمد بهزاد متولد سال ۱۳۲۸ در شهرستان بهبهان است که مدرک کارشناسی برق از دانشگاه صنعتی شریف را در سال ۱۳۵۱ اخذ کرده و از سال ۱۳۵۳ در سازمان آب و برق خوزستان مشغول شده و تا ۱۳۷۳ در سمتهایی همچون کارشناس برق، مسئول اداره مهندسی ناحیه توزیع برق جنوب شرق خوزستان، معاون ناحیه برق جنوب شرق خوزستان، رئیس ناحیه برق جنوب شرق خوزستان، مدیر امور برق ناحیه مرکز، معاون امور برق مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان رییس هیات مدیره برق منطقه ای مازندران مدیرعامل سازمان توسعه برق و مدیر عامل شرکت توانیر اشتغال داشته و مراحل رشد را به طور کامل در این صنعت طی کرده بود.

به گزارش ایسنا، در لوحی که در مراسم تودیع بهزاد، به معاون سابق وزارت نیرو داده شده بود آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس" محمد بهزاد"

بی شک دستاوردهای عظیم صنعت برق کشور وام دار تلاش صادقانه مدیران و کارکنانی است که توانسته اند در مجموعه ای هماهنگ در سایه ولایت مطلقه فقیه، وظیفه روشنایی و برق رسانی به منازل و صنعت مردم فهیم ایران اسلامی را به نحو احسن به انجام رسانند.

به مصداق حدیث شریف" من لم یشکر المنعم من المخلوقین لم یشکرالله عزوجل" و به پاس تلاش های شبانه روزی و ارزشمند جناب عالی در طول سالیان متمادی در صنعت برق، به ویژه در زمان تصدی جناب عالی به عنوان معاون برق و انرژی تشکر و قدردانی می نمایم.

اعتقاد ما این است که زحمات خالصانه در درگاه خداوند متعال محفوظ و ماجور خواهد بود. برای جناب عالی آرزوی سلامتی، توفیق و عزت روزافزون داشته و امیدواریم در سایر عرصه ها و مسئولیت ها منشا خدمات بیشتر باشید.

مجید نامجو

وزیر نیرو
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات