محجوب:

دبیرکل خانه کارگر گفت: هاشمی و خاتمی به هیچ وجه در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نمی شوند و حرف هایی که در مورد آمدن آنها در عرصه انتخابات زده می شود شایعه است.

علیرضا محجوب عصر پنجشنبه در حاشیه دیدار با برخی مراجع تقلید در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: کاندیدای نهایی خانه کارگر آقای کمالی است و ما قبل از انتخاب ایشان، خدمت آیت الله هاشمی رفسنجانی رفتیم و از ایشان خواهش کردیم که وارد عرصه انتخابات شوند ولی ایشان نپذیرفت، بعد از این جلسه بود که آقای کمالی را به عنوان گزینه نهایی انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: حتی دیروز جلسه ای با آیت الله هاشمی داشتیم و هیچ حسی از کاندیداشدن ایشان استشمام نکردیم.

محجوب گفت: آقای خاتمی هم زودتر از اینها اعلام کرد که قرار نیست در این انتخابات کاندیدا شود و حتی از ما خواسته بود، از آیت الله هاشمی رفسنجانی بخواهیم که اعلام کاندیداتوری کند.

دبیر کل خانه کارگر در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از او خواسته بود ویژگی های کمالی را تشریح کند، گفت: ما در مورد کاندیدایی حرف می زنیم که چون هنوز ثبت نام نکرده، اعلام کاندیداتوری هم نکرد، بلکه خانه کارگر اصرار دارد که آقای کمالی اعلام کاندیداتوری کند.

وی در مورد ویژگی های کمالی گفت: آقای کمالی یکی از اجرایی ترین و عملیاتی ترین کسانی است که احاطه کامل به اقتصاد سیاسی ایران دارد.

نگاه قجری دولت به اقتصاد

محجوب بالابودن میزان تورم و رکود در اقتصاد را یکی از مهم ترین مشکلات کشور دانست و افزود: در ۸ سال گذشته، احمدی نژاد کشور را با تورم زیر ۲۵ درصد تحویل گرفت و با تورم بالای ۴۰ درصد تحویل خواهد داد.

وی دلیل این افزایش تورم را بی توجهی های دولت ذکر کرد و گفت: وقتی گفتیم اجرای طرح هدفمندی یارانه ها تورم سه رقمی را به دنبال دارد می گفتند تورم دو رقمی خواهد بود. آقای احمدی نژاد حداقل همان طوری که کشور را با نرخ تورم زیر ۲۵ درصد تحویل گرفت، همان جوری تحویل دهد.

وی تورم را مهم ترین آفت لاعلاج دانست و با انتقاد از نگاه قجری دولت به اقتصاد اظهار کرد: مردم توجه کنند که شعارهای عمرانی فریبنده و زیباست ولی آجرها سرمایه مولد نیستند بلکه خرج می کنند. حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان به اشخاص و شرکت ها بدهکار هستیم و بنابراین دولت قرض دار تحویل داده می شود. حتی دولت پول از جیب مردم در آورد و خرج کرد.

کشور قربانی می خواهد

وی با بیان اینکه درد و درمان کشور مشخص است گفت: طبیبی باید باشد که این مشکلات را حل کند. شرایط امروز کشور قربانی می خواهد و کسی که شجاع است قربانی شود.

وی اضافه کرد: ما از این لحظه کاندیدا نمی خواهیم بلکه قربانی می خواهیم و باید خواهش کنیم کسانی به میدان بیایند که چون می دانند این شرایط به راحتی قابل تحویل گرفتن نیست.

محجوب با بیان اینکه هر کسی فداکاری دارد وارد میدان شود اظهار کرد: ۳ تا ۴ نفر باید فدا کنیم تا به قبل برگردیم. ممکن است رئیس جمهور بعدی دو سال بیشتر دوام نیاورد و یا خودش استعفا دهد و یا برکنارش کنند، چون با شرایط سختی مواجه است.

اگر رئیس جمهور عمله کارگران باشد دستش را می بوسیم

وی در ادامه به مشکلات اقتصادی و جامعه کارگری اشاره کرد و گفت: همه روسای جمهور دلسوز بودند و دولت فعلی هم کوشیده دلسوزی کند ولی توانایی اش همین قدر بود.

محجوب با بیان اینکه دولت کارنامه اقتصادی قابل قبولی ندارد گفت: سال گذشته ۱۱۵ میلیارد دلار واردات داشتیم اما در قانون برنامه سوم که بعد از جنگ طراحی شده و برای نوسازی و بازسازی بوده، میزان واردات ۱۲۸ میلیارد دلار بود، یعنی هر سه ماه به اندازه یک سال دوره ای که احمدی نژاد منتقد آن بود و می گفت بردند و خوردند، واردات داشتم.

وی گفت: الان باید بگوئیم چه کسانی بردند و خوردند؟ این سودها نصیب بازرگانان شد یا فقرا؟

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه تخلفات ناشی از برنامه چهارم به اندازه دو قانون دوم و سوم است، تصریح کرد: سه برابر هزینه دلاری، هزینه ارزی از جیب مردم خرج شده ولی حتی ۶۵ درصد آن عملیاتی نشده است.

محجوب گفت: اگر رئیس جمهوری عمله کارگران باشد دستش را می بوسیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات