دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: بسیاری از افراط گری ها و اقداماتی که باعث کمرنگ شدن ارزش های دینی در جامعه شد در دولت خاتمی اتفاق افتاد.

مصطفی کواکبیان در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: بنده افتخارم این است که رسانه ای هستم و فعالیت مطبوعاتی دارم و اکنون خود پاسخگوی خبرنگاران هستم.

*باید به فکر اصلاح معایب دولت های پیشین بود

وی در ادامه به اشکالات دولت های قبلی اشاره کرد و افزود: بیشترین این عیب ها را باید به دولت نهم و دهم داد، اما در دولت هاشمی رفسنجانی عدم توسعه سیاسی و همچنین بی توجهی به طبقات زیر دست جامعه محرز بود.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری ادامه داد: در دولت اصلاحات اقدامات خوبی تا حدودی صورت گرفت اما بسیاری از افراط گری ها و اقداماتی که باعث کمرنگ شدن ارزش های دینی در جامعه شد در این دولت اتفاق افتاد و من بر خلاف دولت خاتمی، معتقدم ما نباید این افراطی گری ها را داشته باشیم.

وی در خصوص ویژگی های دولت فعلی نیز گفت: بی برنامگی؛ باری به هر جهت حرکت کردن و روزمرگی و نقشه نداشتن، قانون ناپذیری دولتمردان در اجرای برنامه های مجلس، تخلفات و بی نظمی هایی که ناشی از تخلفات قانونی بود، بحث برخورد های پوپولیستی و عوام گرایانه در این دولت بی داد می کند.

کواکبیان در ادامه خاطرنشان کرد: وعده های غیر عملیاتی و یکه تازی رئیس دولت، از دیگر ضعف های دولت احمدی نژاد است و این موضوع برای هر دولتی جای تاسف است که عقل و خرد جمعی به کار گرفته نشود.

کواکبیان با اشاره به افزایش میزان یارانه ها و دادن وعده هایی از این دست تصریح کرد: پنج برابر شدن یارانه ها، برابر با بنزین ۴ هزار و ۵۰۰ تومانی است، قرار نیست اقتصاد ما با توزیع پول شکل بگیرد بلکه باید قدرت و توان خرید مردم افزایش یابد.

وی از لزوم کاهش نرخ ارز در کشور خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۲ باید ارز کشور یک هزار و ۶۰۰ تومانی باشد نه ۳ هزار و ۶۰۰ تومان، این موضوع باید در دستور کار دولت آینده قرار بگیرد.

وی در ادامه به نقاط مثبت دولت احمدی نژاد در هشت سال اخیر نیز اشاره کرد و افزود: احمدی نژاد ویژگی های مثبتی همچون پشتکار، ساده زیستی و سفرهای استانی را نیز در کارنامه دارد و نباید منکر خدمات مثبت دولت شد.

کواکبیان گفت: متاسفانه در دور چهارم سفرهای استانی، این سفرها به سفرهای تبلیغاتی تبدیل شده و هدف اول که خدمت به مردم و گوش دادن به درد و دل های مردم بوده، مخدوش شده است.

*ترویج اخلاق و گسترش عدالت از وظایف رئیس دولت است

کواکبیان در خصوص برنامه های خود برای ریاست جمهوری ادامه داد: نام دولت خود را « دولت اخلاق» گذاشته ام چرا که طبق اصل قانون ۱۲۱ رئیس جمهور باید مروج اخلاق باشد.

وی افزود: اگر رئیس جمهور اخلاقی، انتخاب کنیم، مانع افراطی گری ها و این گونه مسائل حاشیه ای در کشور خواهیم شد.

دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به اینکه در بحث تحریم های بین المللی، حقوق بشر و تروریسم و روابط خارجی کشور و سایر حوزه ها برنامه داریم بیان داشت: ما با آمریکا در عرض شش ماه با حفظ مصلحت، عزت، منافع ملی و خطوط قرمز رهبری ارتباط برقرار خواهیم کرد.

* اینکه هر روز تحریم ها بیشتر شود هنر نیست

وی در خصوص تحریم های کشورهای غربی نیز گفت: اساسا ما نباید تحریم شویم باید تحریم ها برداشته شود و این همان نگرشی است که در روابط ایران و آمریکا مطرح کردم دو رویکرد است اول اینکه اصلا این ها را بگذاریم کنار و بگوییم که اصلا نمی شود ارتباط ایجاد کرد و رویکرد دوم اینکه ما می توانیم رابطه داشته باشیم.

کواکبیان ادامه داد: ما مبنا را بر رویکرد دوم گذاشته ایم و با فعال سازی دستگاه دیپلماسی برای حسن روابط با همسایه ها، کشور های اسلامی و مجمع عمومی سازمان ملل تلاش خواهیم کرد، بخش دوم همین است که رهبری هم تایید کرده اند و فرموده اند؛ باید اقتصاد خودمان را از وابستگی نفتی خارج کنیم. که تحت عنوان اقتصاد مقاومتی بیان می شود.

*آقای خاتمی و هاشمی در انتخابات حضور نخواهند داشت

وی همچنین در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران با بیان اینکه اگر خاتمی بیاید بنده کناره گیری می کنم و قبلاً موضع خود را در این خصوص اعلام کرده ام، افزود: بر اساس اطلاعاتی که دارم قطعاً آقای خاتمی و هاشمی در انتخابات حضور نخواهند داشت.

دبیر کل حزب مردم سالاری همچنین در مورد موسوی و کروبی گفت: من برای آزادی آن ها از حصر خانگی تلاش خواهم کرد.

وی در پایان در جواب یکی از خبرنگاران که از مشکلات عدیده مردم خوزستان و بی توجهی مسئولان به این استان گله مندی کرد گفت: مردم خوزستان باید آب سالم داشته باشند و چاره ای برای مشکلات محیط زیستی این استان باید اندیشید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات