سخنگوی ستاد انتخابات عارف:

سخنگوی ستاد انتخابات عارف گفت: عارف پس از اعلام نظر شورای نگهبان درباره نامزدها موضع خود را درباره کناره گیری از کاندیدا توری به نفع هاشمی رفسنجانی اعلام می کند.

حسن رسولی با اعلام این خبر، با اشاره به این که محمدرضا عارف پیش ازاین بارها اعلام کرده است که اگر سیدمحمدخاتمی یا هاشمی رفسنجانی کاندیدا شوند، از عرصه انتخابات کناره گیری می کند، اظهار کرد: آقای عارف بارها اعلام کردند که با هیچکدام از این دو شخصیت بزرگوار رقابت نخواهند کرد و اکنون نیز موضع ایشان همین است.

وی تصریح کرد: آقای عارف منتظر است تا شورای نگهبان صلاحیت ها را بررسی کند و بعد از تعیین تکلیف شورا ایشان نظر خود را اعلام خواهند کرد. سیاست ایشان این است که با آقای هاشمی رقابت نکند، اما این که چگونه و در چه زمانی موضوع کناره گیری را مطرح کنند مستلزم گذر زمان است.

رسولی در پاسخ به این که چرا علی رغم نامزدی هاشمی رفسنجانی آقای عارف نظر خود درباره انصراف از نامزدی انتخابات را به پس از اعلام نظر شورای نگهبان موکول کرده است، گفت: همانطور که روز گذشته دیدید تا ساعت آخر هیچ چیز مشخص نبود و ظرف کمتراز نیم ساعت همه چیز تغییر کرد، ما به تجربه دریافته ایم که در فضای سیاسی ایران لحظات تعیین کننده است.

وی ادامه داد: آقای عارف به مصلحت نمی دانند که پیشاپیش موضعی را اعلام کنند تا قبل از این که مشخص شود در صف کاندیدا های ریاست جمهوری چه کسانی خواهند بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات